петък, май 3, 2024
HomePremier League90.+9! Децимираните "топчии" празнуват важния гол на Ивоби

90.+9! Децимираните „топчии“ празнуват важния гол на Ивоби

ФК Евертън отново спечели след четири поредни поражения в лигата и празнува важен успех в битката за изпадане. „Игрите“ вкараха победния гол срещу Нюкасъл в XXL добавено време – и то с човек по-малко.

Още преди началото треньорът на Евертън Франк Лампард трябваше да се справи с горчиви новини: редовният страж Пикфорд беше принуден да се оттегли в кратък срок поради инфекция с корона, като Бегович го замени между постовете. В мача домакините, които дълго време нямаха гол, бяха отблъснати още в началото. Ууд от Нюкасъл току-що бе лишен от възможността да поведе с 1:0 (10-и).

Flitzer предизвиква изключително любопитно прекъсване

Нюкасъл бяха по-добрият отбор, но почти не създадоха шансове. Евертън така или иначе не ги е имал дълго време. Затова пък друго действие предизвика учудване: в 51-ата минута зрител завърза врата си за стълба на вратата и бе освободен от алуминия едва след няколко минути. Няколко полицаи го изнесоха от терена.

След като се върна в игра, Бруно Гимараеш имаше добър шанс, но не успя да се справи с Бегович (69-ата минута). От другата страна Гордън се разписа за Евертън – в 78-ата минута.

Алън от Евертън вижда червения цвят след видео доказателство

Малко по-късно Алън предизвика разстройство: Бразилецът удари много грубо Saint-Maximin в глезена с разтегателната си ръка (80.). След три минути и преглеждане на видеозаписите съдията Крейг Паусън най-накрая реши да даде директен червен вместо жълт.

Заради двете дълги прекъсвания бяха добавени 14 минути време за почивка. Но Евертън имаше още един: Джокер Калвърт-Люин подаде на Иуоби, който запази хладнокръвие пред вратата и отбеляза златния гол на вечерта (90.+9). „Игрите“ и техните привърженици отпразнуваха първия си гол в лигата от почти пет мача насам.

След общо 117 минути всичко приключи и Евертън си тръгна като победител. Възпитаниците на Франк Лампард остават на 17-о място, точно извън зоната на изпадащите. Разликата с Уотфорд обаче вече е три точки. От друга страна, Нюкасъл загуби за втори пореден път и трябва да продължи да гледа надолу към 14-ото място.