четвъртък, април 18, 2024
HomePremier League90.+8! Фабио Карвальо дава на Ливърпул победа в последната минута срещу Нюкасъл

90.+8! Фабио Карвальо дава на Ливърпул победа в последната минута срещу Нюкасъл

ФК Ливърпул се пребори за втората си победа през сезона – и то след като изоставаше с 0:1. Фабио Карвальо вкарва късен гол срещу Нюкасъл Юнайтед за 2:1.

След победата с 9:0 над Борнемут треньорът на „червените“ Юрген Клоп не направи промени в стартовата си единайсеторка и изпрати същия състав на терена срещу Нюкасъл.

За Нюкасъл обаче Сен-Максимин, който вкара късния изравнителен гол срещу Уулвърхемптън миналия уикенд, отсъстваше поради контузия. Новодошлият Исак пък попадна в стартовата единайсеторка, като започна в центъра на атаката.

В мача, който отново и отново беше труден, Ливърпул започна по-добре, но червените рядко имаха опасни шансове за гол. Най-добрият шанс бе пропуснат след повече от половин час от Луис Диас след силен пас от Роберто Фирмино (34-и).

Isak вкара гол при дебюта си

Нюкасъл затрудняваше съперниците си с добрата си позиция и сам създаваше възможности за атаки: Фрейзър стреля над вратата на Ливърпул (18-и), Трипиър изпълни свободен удар твърде централно (29-и).

След това се появи Исак: бившият играч на Дортмунд досега се занимаваше предимно с тичане към централните защитници на Ливърпул. В момент на натиск на „червените“ обаче Лонгстаф пусна топката към Исак, който дойде от Реал Сосиедад и нахлу отдясно. Нападателят завърши с ледено хладнокръвие, за да даде преднина на гостите (38-и).

Вторият гол на Исак не се зачита, Фабио Карвальо вкарва в последната секунда

След почивката гостите отново се радваха, но само за кратко: предполагаемият втори гол на Исак беше отменен заради засада (54-и). Малко след това „червените“ трябваше да празнуват: след като Елиът не успя да преодолее Поуп (60-и), Роберто Фирмино вкара изравнителния гол (61-и), след като Салах му бе подготвил топката.
След това Ливърпул натисна гостите, но от тях не произлезе нищо. Луис Диас се провали два пъти в рамките на кратко време (79-ата, 81-ата минута), но след това дойде последното действие, ъглов удар за „червените“ – дълбоко в продължението на мача. Салах не вкара топката във вратата, но и Нюкасъл не успя да изчисти ситуацията – и така Фабио Карвальо изчисти топката от близко разстояние (90.+8).

С този гол в последната минута Ливърпул си осигури втора поредна победа. От друга страна, Нюкасъл трябва да преглътне първото си поражение за сезона. В събота двата отбора отново са в действие: Ливърпул играе мърсисайдското дерби с ФК Евертън в 13,30 ч. Малко след това (16:00 ч.) Нюкасъл приема Кристъл Палас.