сряда, май 8, 2024
HomeLa Liga90.+2: Васкес извежда децимилирания Реал на върха на таблицата в Алавес

90.+2: Васкес извежда децимилирания Реал на върха на таблицата в Алавес

Реал Мадрид влиза в кратката зимна пауза в Ла Лига на върха в класирането. Срещу Депортиво Алавес десетте мадридчани се възползваха от засада в продължението на мача, за да постигнат победата

В четвъртък вечерта преди последния мач за годината в лигата вече имаше добри новини за Реал Мадрид. Благодарение на равенството 1:1 на Жирона в Реал Бетис „белите“ успяха да прескочат каталунците на върха в таблицата, като победиха Депортиво Алавес. Начинание, което се оказа по-трудно от очакваното в Страната на баските, въпреки че гостите създадоха първия шанс още в началото чрез Валверде (2).

Само Валверде се отличи

В останалата част от първото полувреме мадридчани без вдъхновение, с Начо на мястото на Алаба, който вече претърпя операция и получи сериозна травма на коляното при победата с 4:1 над Виляреал, не измислиха нищо повече. В резултат на това, след като в 8-ата минута удар на Луис Риоха беше блокиран, срещата стана доста напрегната. Едва след като изтече повече от половин час, дойде и следващото попадение, отново дело на Валверде (38′). Мощният му далечен удар обаче беше блокиран от стража на Депортиво Сивера, както и първият опит на уругваеца, поради което срещата се оттегли на почивката без резултат.

Начо рита и лети

След почивката именно Начо от всички хора предизвика първото неприятно разстройство. На халфовата линия испанецът настъпи отзад с отворена подметка подколянното сухожилие на Саму. Първоначално получил жълт картон, Исидро Диас де Мера Ескудерос коригира първото си решение след преглед с VAR и изгони капитана на Реал с червен картон (55′). По този начин тясното място в защитата на мадридчани се задълбочи още повече

Алавес обаче не успя да се възползва от количественото си предимство. Домакините не успяха да намерят игрови решения срещу безмилостния столичен тим, за който Чуамени се вмъкна в централната защита като резерва. Вместо това именно десетокраките „бели“ пропуснаха шанса да поведат чрез Родриго (75′).

Kroos вкарва победния гол

В една неспокойна финална фаза дълго време изглеждаше, че точките ще бъдат поделени и Жирона ще влезе в новата година като лидер в лигата. Въпреки това „Лос бланкос“ нанесоха своя удар в продължението на мача: Ъглов удар на Кроос намери напълно свободния Васкес, който от близка дистанция с глава вкара за така желаната победа с 1:0 (90.+2).

Последната победа означава, че Реал Мадрид влиза в първия мач за новата година като лидер. Белите приемат RCD Майорка на 3 януари (19.15 ч.). Алавес ще бъде домакин на Реал Сосиедад предната вечер по същото време.