четвъртък, май 16, 2024
HomeEsports50,000 щатски долара изчистени: eFootball Championship Open решено

50,000 щатски долара изчистени: eFootball Championship Open решено

В неделя се взеха четири решения за световната шампионска титла в eFootball Championship Open. Докато единственият германски участник остана без пари, шампионите спечелиха по 13 000 щатски долара.

В аматьорския турнир за начинаещи играчи титлата и паричната награда от Световния шампионат на PlayStation отидоха в Бразилия. „Futefacil10“, който се състезава с FC Barcelona, първо победи японския „Leva“ с 4:2 в напрегнатата групова фаза в решаващия мач, за да достигне до финала – преди нещата да станат много по-драматични на финала.

Бразилецът запазва хладнокръвие от мястото на събитието

Първоначално изоставаха срещу суверенните победители в група В „SalifAlhacker55“ от Йордания, но евентуалните световни шампиони успяха да изравнят едва в 92-ата минута. В допълнителното време не можеше да бъде отбелязан повече гол, така че мачът трябваше да се реши с дузпи. След многобройни пропуски и на двамата играчи крайният резултат е 2:1 в полза на 21-годишния бразилец.

В същото време играта в Xbox беше не по-малко близка. След по две победи италианският xNaples17x и аржентинският Ivanmelian се класираха за финала – и още от самото начало си размениха първокласни удари: след по-малко от десет минути резултатът вече беше 1:1, след като Аржентина поведе, а Италия изравни.

След почивката „xNaples17x“ успя да поведе, а нов късен гол в 88-ата минута доведе до 2:2 и допълнително време. Този път обаче нямаше драма от мястото на събитието. В 112-ата минута италианецът последователно завърши последната атака, за да осигури победата с 3:2 на конзолата на Microsoft.

Незастрашен шампион във финала на Steam

Междувременно най-убедителната победа за деня дойде в битката и короната на геймърите на Steam. В груповата фаза перуанец и японец спечелиха с „Ner-“ и „Verdy_Takai_“. Вече неудържим в груповата фаза, „Verdy_Takai“ не пропусна да се включи и във финала.

Вълна от атаки се сгромоляса върху „Ner-“ и резултатът на полувремето вече беше 2:0. Съответно южноамериканците трябваше да увеличат риска през второто полувреме, но допуснаха решаващия трети гол след добър час игра, който бе последван от 4:0 малко преди края.

Най-накрая беше коронясан мобилен шампион. Немският участник „Khanhs“ също се състезаваше с мобилното крайно устройство, но трябваше да се задоволи с второто място в група А. „ig_as“ беше твърде силен. Твърде силен беше „ig_asgard_azizi“ от Индонезия, който след това се изправи срещу бразилеца „SERGIGAME“ на финала.

Третото продължение донесе втора титла в Азия

В последния мач от турнира Championship Open двамата играчи показаха игра от висока класа и не си дадоха и милиметър. Индонезиецът поведе в началото, а бразилецът изравни до края на полувремето и дори поведе след почивката.

Дълго време изглеждаше, че мачът е решен, но гол в последната минута на добавеното време спаси „ig_asgard_azizi“ от равенство и трето допълнително време за деня.

Победителят в Група А запази хладнокръвие и след това. От друга страна, SERGIGAME’ не успя да се възстанови от шока от късния изравнителен гол. Няколко минути след подновяването на играта бразилецът бе принуден да признае за 2:3, преди индонезиецът да направи всичко ясно в 116-ата минута и да донесе втория трофей за вечерта в Азия.