szombat, április 20, 2024
HomeEsports50,000 amerikai dollár elszámolása: eFootball Championship Open döntött

50,000 amerikai dollár elszámolása: eFootball Championship Open döntött

Vasárnap négy döntés született a világbajnoki címért az eFootball Championship Openen. Míg az egyetlen német résztvevő üres kézzel távozott, a bajnokok egyenként 13 000 amerikai dollárt nyertek.

A feltörekvő játékosok amatőr versenyén a PlayStation világbajnoki cím és a pénzdíj Brazíliába került. Az FC Barcelonával versenyző „Futefacil10” először a döntőbe jutásért vívott szoros csoportkörben 4-2-re legyőzte a japán „Leva”-t a döntőbe jutásért – mielőtt a döntőben sokkal drámaibbá váltak volna a dolgok.

A brazil megőrizte hidegvérét a helyszínen

A B csoport szuverén győztese, a jordániai „SalifAlhacker55” ellen a későbbi világbajnokok a 92. percben tudtak csak egyenlíteni. A hosszabbításban már nem született több gól, így a büntetőpárbajnak kellett eldöntenie a mérkőzést. Mindkét játékos számos hibája után a végeredmény 2-1 lett a 21 éves brazil javára.

Eközben az Xboxon sem volt kevésbé feszült a helyzet. Két győzelem után az olasz ‘xNaples17x’ és az argentin ‘Ivanmelian’ kvalifikálta magát a döntőbe – és már az elején első osztályú ütközetet vívtak: alig tíz perc telt el, és máris 1-1 volt az állás, miután Argentína megszerezte a vezetést, majd Olaszország egyenlített.

A szünet után az „xNaples17x” átvette a vezetést, mielőtt a 88. percben egy újabb késői góllal 2-2-re alakult a mérkőzés és a hosszabbítás. Ezúttal azonban nem volt dráma a helyszínen. A 112. percben az olasz következetesen fejezett be egy utolsó támadást, és ezzel bebiztosította a 3-2-es győzelmet a Microsoft konzolján.

Veszélytelen bajnok a Steam döntőben

Mindeközben a nap legjelentősebb győzelmét a csata és a Steam játékosok koronája hozta. A ‘Ner-‘ és a ‘Verdy_Takai_’ nevű két perui és egy japán versenyző győzedelmeskedett a csoportkörben. A csoportkörben már megállíthatatlan „Verdy_Takai” a döntőben sem hibázott.

Egyik támadáshullám a másik után omlott össze a „Ner-„-en, és a félidőben már 2:0 volt az állás. Ennek megfelelően a dél-amerikaiaknak a második félidőben fokozniuk kellett a kockázatot, de egy jó játékóra után a döntő harmadik gólt kapták, amit nem sokkal a vége előtt a 4:0 követett.

Végül megkoronázták a mobil bajnokot. Egy német résztvevő, a „Khanhs” szintén a mobil végberendezésen versenyzett, de meg kellett elégednie az A csoport második helyével. „ig_as” túl erős volt. Túl erős volt az indonéz ‘ig_asgard_azizi’, aki aztán a döntőben a brazil ‘SERGIGAME’-vel került szembe.

Harmadik hosszabbítással második bajnoki cím Ázsiában

A Championship Open döntőjében mindkét játékos magas színvonalú játékot mutatott, és egy millimétert sem engedtek egymásnak. Az indonézek korán vezetést szereztek, mielőtt a brazilok még a félidő előtt egyenlítettek, sőt a szünet után a vezetést is átvették.

Sokáig úgy tűnt, hogy a mérkőzés eldőlt, de a hosszabbítás utolsó percében szerzett gól megmentette az „ig_asgard_azizi”-t a döntetlent és a nap harmadik hosszabbítását.

Ebben az A csoport győztese megőrizte hidegvérét az utójátékban. A „SERGIGAME” viszont nem tudta kiheverni a késői egyenlítő gól okozta sokkot. Néhány perccel a folytatás után a brazil kénytelen volt megadni a 2:3-at, mielőtt az indonéz a 116. percben mindent tisztázott, és elhozta Ázsiának az est második trófeáját.