петък, април 26, 2024
HomeChampions League5:0 - но Гуардиола недоволен: "Някои играчи са под възможностите си"

5:0 – но Гуардиола недоволен: „Някои играчи са под възможностите си“

Манчестър Сити впечатляващо доказа защо е горещ претендент за титлата в Шампионската лига. Въпреки това играчите и треньорът не изглеждаха особено доволни.

4:0 поведоха „небесносините“ срещу Спортинг Лисабон след 45 минути – никога досега гостуващ отбор не е водил повече на почивката в нокаутните кръгове на Шампионската лига. Поредната счупена плоча от английския супер отбор, който в момента изглежда непобедим.

Последното поражение беше преди повече от два месеца и се случи в мача от групата срещу Лайпциг, който вече не е актуален от спортна гледна точка, оттогава има дванадесет победи и едно равенство, а съвсем наскоро „гражданите“ играха и три пъти поред на нула.

„Във футбола има едно правило… „

И все пак по време на демонстрацията на сила в Лисабон човек не можеше да се отърве от усещането, че треньорът Пеп Гуардиола не е съвсем доволен от представянето на своя отбор. Отново и отново той диктуваше отвън, луташе се в треньорската си зона – и потвърди впечатлението след мача по „BT Sport“: „Някои играчи останаха под възможностите си днес“, каза испанецът, който уточни: „Загубихме прости топки. Във футбола има едно правило – когато имаш топката, не я подарявай. Днес не следвахме това много. Трябва да се подобрим.“

„Можем да се справим по-добре „

Не само той, но и Бернардо Силва, който беше обявен за Играч на мача на УЕФА и вкара два гола, се съгласи с треньора си: „Всъщност не бяхме достатъчно добри през първото полувреме, за да поведем с 4:0. Мисля, че можем да се справим по-добре.“

При всичките си критики Гуардиола все пак беше „невероятно щастлив“ от резултата, но отново подчерта: „Играчите ме познават. Трябва да продължим да работим и да се справяме по-добре. Можем да се справим по-добре.“ Sporting трябва да се тревожи за ответния мач на 9 март.