csütörtök, május 2, 2024
HomeChampions League5:0 - de Guardiola elégedetlen: "Néhány játékos a képességei alatt"

5:0 – de Guardiola elégedetlen: „Néhány játékos a képességei alatt”

A Manchester City lenyűgözően bizonyította, miért is forró versenyzője a Bajnokok Ligája-címnek. Ennek ellenére a játékosok és az edző nem igazán tűntek elégedettnek.

4:0-ra vezettek az Égszínkékek a Sporting Lisszabon ellen 45 perc után – még soha nem vezetett vendégcsapat nagyobb arányban a szünetben a Bajnokok Ligája kiütéses fordulójában. Csak egy újabb megtört rekord az angol szupercsapattól, amely jelenleg verhetetlennek tűnik.

A legutóbbi vereség több mint két hónapja volt, és a Lipcse elleni csoportmeccsen történt, ami sportszakmai szempontból már nem releváns, azóta tizenkét győzelem és egy döntetlen született, legutóbb pedig zsinórban háromszor is nullára játszottak a Polgárok.

Nullra.

„Van egy szabály a futballban… „

A lisszaboni erődemonstráció során mégsem lehetett szabadulni az érzéstől, hogy Pep Guardiola edző nem volt teljesen elégedett csapata teljesítményével. Újra és újra kívülről diktált, az edzői zónájában téblábolt – és a meccs után a BT Sportnak megerősítette a benyomást: „Néhány játékos ma a képességei alatt maradt” – mondta a spanyol, aki így folytatta: „Egyszerű labdákat veszítettünk. Van egy szabály a futballban – ha nálad van a labda, ne add el. Ezt ma nem nagyon követtük. Javulnunk kell. „

„We can do better „

Nem csak ő, hanem az UEFA meccs játékosának választott és két gólt szerző Bernardo Silva is egyetértett edzőjével: „Az első félidőben valójában nem voltunk elég jók ahhoz, hogy 4-0-ra vezessünk. Azt hiszem, tudunk jobbat is. „

Minden kritikája ellenére Guardiola mégis „hihetetlenül boldog” volt az eredménnyel, de még egyszer hangsúlyozta: „A játékosok ismernek engem. Tovább kell dolgoznunk, jobban kell teljesítenünk. Tudunk ennél jobbat is.” A Sportingnak izgulnia kell a március 9-i visszavágó miatt.