неделя, април 28, 2024
HomeChampions LeagueИзповедта на Кроос: Как ПСЖ изненада Реал

Изповедта на Кроос: Как ПСЖ изненада Реал

Резултатът все пак беше най-доброто нещо след поражението с 1:0, каза Тони Кроос, преди да назове причините за него. Сега Реал Мадрид е подпомогнат от факта, че правилото за головете на гостите вече не съществува

Този път по-големите имена бяха на противоположната страна, но се предполага, че първият мач от 16-ия кръг на Шампионската лига беше един от онези мачове, които Реал Мадрид обикновено печели отново в определеното за любимо състезание в края. Докато нещата не се развиха по съвсем различен начин след равностойни начални минути.

Тони Кроос се опита да изрази с думи колко безнадеждни са били кралските футболисти в Принценпарк във вторник вечерта след последния съдийски сигнал в предаването „Prime Video“ – с нотка висящ хумор в подтекста. „Всички видяха това днес“, изсъска стратегът след почти укорителния въпрос дали ПСЖ е по-добрият отбор.

Mbappé беше незащитим

Предвождани от едва спрелия се Килиан Мбапе, който отбеляза заслужената победа в последната минута, парижани доминираха почти през целия сблъсък в горната част на таблицата. „Не всичко може да се защити“, Крус свали въображаемата си шапка на Мбапе – за други причини той посочи по-конкретни причини.

„Бяхме изненадани колко добре натисна Париж. Бихме си помислили, че ще се оттеглят по-назад“, призна част от творческия център на Royal, който не се открояваше като такъв. „И ако някога сме преигравали в първата линия, вината е била наша. Бяхме изключително зле с топката, тя веднага изчезна.“

Real се възползва от премахването на правилото за головете на гостите

Напук на липсата на шансове в Париж шансовете на Мадрид за достигане на четвъртфиналите не са изчезнали. „Резултатът все пак беше най-добрият днес“, признава Кроос, който също така знае, че премахването на правилото за головете на гостите в този случай означава добро за Реал. А на 9 март (21:00 ч.) кралскосините ще играят пред собствена публика – нещо, на което Кроос също разчита: „С „Бернабеу“ зад гърба ни не искам да изключвам нищо с този резултат.“