понеделник, май 6, 2024
HomeUEFA Europa LeagueЩе намери ли дебютната серия на Хааланд продължение срещу Глазгоу?

Ще намери ли дебютната серия на Хааланд продължение срещу Глазгоу?

Ще се завърне ли Erling Haaland в домакинския мач от Лига Европа срещу Glasgow Rangers? Отговорът на този въпрос все още е отворен два дни преди мача на BVB. Ако изключителният нападател потегли в четвъртък, впечатляващата серия може да продължи.

Снимките, които Ruhr Nachrichten успяха да уловят в понеделник следобед, докато разглеждаха тренировъчната база на Дортмунд отвън, а след това ги разнесоха по света, дадоха надежда на феновете на BVB: Ерлинг Хааланд тренира на терена – това не се е случвало, откакто норвежецът се контузи в спринт по време на гостуването на TSG Hoffenheim на 22 януари. Преди това той работеше върху завръщането си на терена само в залата за тежести.

Доколко Хааланд ще бъде на разположение още в четвъртък, когато BVB, отпаднал от Шампионската лига, посреща Глазгоу Рейнджърс, за да започне кампанията си в Лига Европа, все още не е ясно. Досега мениджърите на BVB около треньора Марко Розе не са бързали с нищо, когато става въпрос за Хааланд. Нападателят е твърде важен и ценен за Борусия, за да поеме и най-малкия излишен риск. Повече информация се очаква в сряда, когато ще се проведе последната тренировка в Бракел – вероятно и с Мариус Волф (разтежение на вътрешни връзки) и Джовани Рейна (заболяване), които липсваха напоследък и които работиха индивидуално при завръщането си в началото на седмицата.

Халанд продължава впечатляващата си серия?

Ако Хааланд се завърне срещу Рейнджърс тази седмица или във втория мач на стадион „Иброкс“ на 24 февруари, нападателят може да продължи впечатляващата си серия в първия си мач за жълто-черните в Лига Европа: Досега 21-годишният футболист е вкарвал при всеки свой дебют за BVB, като през януари 2020 г. отбеляза три гола в дебюта си в Бундеслигата срещу ФК Аугсбург (5:3). Хааланд е успешен и в първия си мач за Купата на DFB (3:2 в Бремен, един гол), в първия си мач за Шампионската лига (2:1 срещу Париж, два гола) и в първия си мач за Суперкупата (2:3 срещу Мюнхен, един гол) за Борусия.

Нападателят записа първите си минути в Лига Европа през сезон 2018/19, когато беше заменен за пет минути с фланелката на РБ Залцбург – това останаха единствените му минути в състезанието досега.