петък, март 29, 2024
HomeLa Liga3:2 след 0:2! Реал спечели в Севиля и направи голяма крачка към...

3:2 след 0:2! Реал спечели в Севиля и направи голяма крачка към титлата

Тази вечер на дневен ред беше топ мачът в Ла Лига: Севиля изигра силно първо полувреме срещу Реал и вече водеше с 2:0, но „кралскосините“ се събраха в съблекалнята и обърнаха срещата до 3:2.

Севиля имаше шанса да се доближи поне малко до Реал отново – а с победа андалусийците щяха да помогнат и на Барселона, защото каталунците също продължават да дебнат за подхлъзвания от страна на кралските особи. Мачът на стадион „Рамон Санчес Писхуан“ започна оживено, като и двата отбора играха напред, а първата добра възможност бе на Марсиал, чийто удар мина вляво (9-и).

Едер Милитао на два пъти в центъра на вниманието – Севиля поведе с 2:0

Андалусийците бяха по-активният отбор – и поведоха след стандарт: свободен удар на Ракитич от 17 метра в централна позиция попадна в лявата част на вратата (21.). Кралската стена обаче не беше достойна за името си, защото Едер Милитао се втурна напред, стената се разтвори и топката премина през нея във вратата. Реал имаше много проблеми в тази фаза и допусна втория гол: Корона беше по-бърз от Едер Милитао и прехвърли топката към Ламела, който вкара в празната врата (25-и).

Двоен неуспех за лидерите, които напразно търсеха отговор до почивката. „Бланкос“ имаха късмет, че започнаха втория период с единадесет души, тъй като Камавинга, който вече беше предупреден, повали Мартиал. Съдията Гилермо Куадра Фернандес прецени, че френският полузащитник е докоснал топката. Но случаят не беше такъв. След това Марсиал трябваше да бъде заменен.

Родирайте веднага при работна температура

На почивката Карло Анчелоти очевидно бе намерил правилните думи, а освен това вкара в игра и оживяващ елемент в лицето на Родриго. След като Бензема пропусна добър шанс (49-и), именно бразилецът вкара топката в мрежата след центриране на Карвахал, за да направи резултата 1:2 (50-и). Сега Реал контролираше изцяло ситуацията, владееше много топката и заключи Севиля в тяхната половина – Бензема за малко не успя да изравни (63.).

Начо и Бензема обърнаха мача

Домкините почти не успяха да стигнат до нищо напред, като само мъжете от испанската столица играеха. Винисиус Жуниор вкара предполагаемия изравнителен гол, но той не беше признат заради игра с ръка на бразилеца, което не се промени дори след гледане на видеозаписа (74-та минута).

Но изравнителният гол трябваше да дойде, резервата Начо вкара след подготовката на Карвахал (82-ри). Това не беше достатъчно за Реал, а лидерите в лигата продължиха да играят напред, отчаяно желаейки трите точки. Севиля трудно можеше да се измъкне – и трябваше да преглътне третия гол: Родриго намери Бензема на петицата, който беше прекалено свободен и вкара сухо за крайния резултат 3:2 (90.+2).

Реал вече има 15 точки повече от Барселона и Севиля. Каталунците обаче все още имат два мача преднина и могат да намалят разликата поне на девет точки.