неделя, април 28, 2024
HomePremier LeagueВернер и Хаверц легнаха: Челси победи безобидните "орли"

Вернер и Хаверц легнаха: Челси победи безобидните „орли“

ФК Челси запази последния си шанс да спечели титлата през този сезон, като победи безобидния Кристъл Палас и се класира на финала за Купата на Англия, където очаква ФК Ливърпул

Треньорът на „сините“ Томас Тухел направи три промени в стартовия си състав след победата с 3:2 в Реал Мадрид, която не беше достатъчна за продължаване напред в Шампионската лига: Кристенсен, Азпиликуета и Жоржиньо започнаха вместо Тиаго Силва, Канте и Лофтъс-Чийк.

Неговият опонент Патрик Виейра направи четири промени за Кристъл Палас в сравнение с поражението с 2:1 в Лестър, като обвързаният с купата страж Бътланд влезе за Гуаита, Уорд и Езе замениха Клайн и Аю. Освен това Макартър започна на мястото на Галахър, на когото не беше позволено да играе срещу клуба си като отдаден под наем в Челси поради договорна клауза.

Слабото първо полувреме завърши без голове

В тежък мач двата отбора дълго време се усещаха взаимно. Челси доминираше като цяло, но циркулацията на топката изглеждаше до голяма степен помпозна. Съответно „орлите“ нямаха особени проблеми с потискането на бавните и невдъхновени атаки на Челси и дори създадоха най-добрия шанс през много слабото първо полувреме чрез Куяте (36-та минута).

След почивката играта не се промени особено. Челси оставаше превъзходен, но напълно безобиден. След втори добър шанс за Куяте (61-ва минута) фаворитите поведоха: След спечелването на топката Хаверц получи кръст отдясно, който бе перфектно отклонен за Лофтус-Чийк, който не трябваше да пита дълго и вкара с директен удар (65.).

Werner също вкара гол

Впоследствие Палас направи няколко промени в атака, но се оказа в още по-голяма беда малко повече от десет минути по-късно, когато Маунт добави втори гол от пас на Вернер (76-а). Орлите почти се върнаха веднага само две минути по-късно, но Андерсен пропусна единствения шанс да завърже играта от упор, когато беше напълно непокрит.

След като Челси пропусна страхотен двоен шанс чрез Лукаку и Зийех в последните минути (90-та), резултатът остана 2:0 и фаворитите продължиха към финала на ФА Къп срещу ФК Ливърпул на 14 май.

Сините ще се изправят срещу Арсенал в сряда, докато Палас приема Нюкасъл по същото време.