вторник, април 30, 2024
HomePremier League3-3 в Нюкасъл: ManCity губи въпреки гола на Хааланд

3-3 в Нюкасъл: ManCity губи въпреки гола на Хааланд

След яркия старт на новия сезон във Висшата лига Манчестър Сити за първи път не успя да победи в неделя вечерта. „Небесносините“ се върнаха след 3:1 и завършиха наравно 3:3 с Нюкасъл Юнайтед.

След победата с 4:0 над Борнемут нямаше особена причина да се правят промени в Манчестър Сити. Треньорът Пеп Гуардиола обаче се оказа с добра ръка и не само включи Стоунс за Диас, но и Бернардо Силва за Махрез. Последният веднага му се отблагодари за назначението, когато премина отдясно с движение към вратата и намери Гюндоган в наказателното поле на домакините. Германският национал взе топката от въздуха с необходимото спокойствие и я прибра за ранна преднина (5). Малка капка горчивина: централният защитник Аке трябваше да излезе контузен още в началната фаза, а на негово място влезе Рубен Диас.

Непобедените досега Magpies не се оставиха да бъдат впечатлени от ранния гол и веднага започнаха проекта за изравняване. След няколко пропуснати шанса Алмирон изкупи смелите домакини, когато пресече с коляно центриране на Сен-Максимин (28).

Нюкасъл обърна играта на главата си по-малко от десет минути по-късно, когато Saint-Maximin вдигна втория си резултат и взе Уилсън с него, който премина в да разбие защитата на Skyblues. Той имаше пространство и време пред вратата на Едерсон, за да прати топката неудържимо към вътрешния десен стълб (39-и). Малко преди почивката ManCity имаше късмет, че съдията Джилет не отсъди дузпа за нарушение на Стоунс срещу Шер и позволи играта да продължи (45.+3).

Trippier вкара фантастичен гол – ManCity отвърна на удара два пъти

Наместо да покажат различно лице след полувремето и да поемат контрола върху играта, играчите на Гуардиола продължиха да се сблъскват с огромен натиск от страна на домакините. ManCity успяваше да намали натиска отново и отново, а първият възклицателен знак беше изстрел на Хааланд от гредата (52-ри), но Нюкасъл продължаваше да излиза опасно напред. Задната линия не можа да се справи със Сен-Максимин и Стоунс беше принуден да извърши фаул точно пред наказателното поле, но на отбора на Гуардиола му предстоеше още по-голям удар: Трипиър изпълни свободния удар и го заби в стената и в ъгъла (54-та минута).

Подготвени от дефицита от два гола, действащите шампиони упражниха натиск и го превърнаха в двоен удар. Първо Хааланд бе оставен непокрит след корнер в петметровата зона и намали изоставането си (60-и), а след това Де Бройне използва цялата задна линия на Нюкасъл и с точен пас намери Бернардо Силва, който от близко разстояние вкара и изравнителния гол (64-и).

Trippier може да продължи след спорно действие

Но вместо да натиснат още повече и да наложат преднина, Skyblues отново се отпуснаха в последствие, давайки възможност на Нюкасъл да се върне в играта. Във финалната фаза се разви открита среща без големи шансове за решение. Хааланд имаше най-голяма вероятност да вкара гол, но ударът на норвежеца от близко разстояние мина над вратата (79-и).

Преди това мачът можеше да вземе решителен обрат, но Джилет отмени червения картон за Трипиър, който бе бутнал Де Бройне в коляното по време на контраатака, след видео доказателство и го остави с жълт картон (76.). Това позволи на Нюкасъл да завърши с единадесет играчи и да задържи атаките на Skyblues на разстояние.

Сагите сега се изправят срещу Wolves в лигата (неделя, 15:00 ч.), а Манчестър Сити се изправя срещу Crystal Palace в събота (16:00 ч.).