петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueШпорите удължават серията си от домакински победи благодарение на подобреното си представяне...

Шпорите удължават серията си от домакински победи благодарение на подобреното си представяне през второто полувреме

Тотнъм Хотспър печели петия си домакински мач за сезона във Висшата лига. През първото полувреме лондончани се бориха за победа над Евертън с 2:0, а след това се възползваха от пропуска на Пикфорд, за да поведат.

Евертън, с Франк Лампард, който замени отстранения Гордън с Макнийл само при поражението с 2:1 от Манчестър Юнайтед, изглежда си бяха взели правилните поуки от последното си гостуване на стадиона на Тотнъм Хотспър (поражение с 5:0 през март) и съответно се съсредоточиха върху работата си в защита.

Spurs, които започнаха с три позиции в сравнение с 3:2 срещу Айнтрахт Франкфурт (Дохърти, Дейвис и Перишич за Сесегньон, Ленгле, както и Емерсон Роял), имаха проблеми да пробият затворената защита: Освен далечни удари, в които защитник на Евертън се хвърляше многократно, домакините не успяха да измислят нищо.

Грей и Онана пропуснаха да вкарат 1:0

Игрите бяха по-решителни в атакуващата си игра. Но Грей, след дълга топка от Коуди, и Онана, след неразбирателство между Хьоберг и Ромеро, нямаха сили да отбележат (23-та, 44-та), така че мачът отиде в съблекалните без голове.

Антонио Конте сякаш е намерил правилните думи на почивката: След подновяването на играта „шпорите“ увеличиха натиска си и неизбежно създадоха шансове. Първо Кейн не успя да се справи с Пикфорд от воле, а след това Сон пропусна да спаси (53-ата минута).

След грешка на Пикфорд: Кейн вкарва от бялата точка

Двубоят между двамата английски национали трябваше отново да заеме централно място в последствие. Когато вратарят изпусна удара на Дохърти, Кейн реагира бързо и бе съборен от Пикфорд – нападателят реализира наказателния удар с обичайната си увереност (59-и).

След като поеха инициативата, домакините намалиха темпото. Те можеха да си го позволят, защото Евертън остана верен на тактиката си до последните етапи и не пое никакви рискове до малко повече от осем минути преди края. Наказанието последва незабавно: след прекрасен пас от Бентанкур Хьойбйерг сложи капака (86-и).

Spurs временно настигат Манчестър Сити

Петото домакинство на „шпорите“ във Висшата лига е пета победа, с която те временно намаляват разликата с Манчестър Сити, който гостува на Ливърпул в неделя.

За Тотнъм преследването продължава в сряда. „Шпорите“ приемат „Манчестър Юнайтед“ на „Олд Трафорд“ (21:15 ч.). Евертън гостува на Нюкасъл малко преди това (20.30 ч.).