péntek, május 3, 2024
HomeFootballNégy elküldés a végső sípszó után: a Porto sakkban tartja a Sportingot

Négy elküldés a végső sípszó után: a Porto sakkban tartja a Sportingot

Péntek este az FC Porto és a Sporting Lisszabon gyors iramú párharcot vívott a portugál bajnokság élén. Ennek során a listavezetők 2-0-s hátrányból fordítottak, de a hosszabbításban is alig egy félidőn keresztül operáltak. Négy játékos is piros lapot kapott a végső sípszó után.

A lisszaboni üldözők kezdték jobban a mérkőzést, és Paulinho gólja után korán vezetést szereztek. Egy keresztlabda után a támadó viszonylag zavartalanul tudta a hálóba juttatni a labdát (8.). Az, hogy ekkor még nem volt 1:0 a Porto számára, részben Adan kapusnak köszönhető, aki már az első percben meghiúsította a vendégek első nagy lehetőségét. A következő percekben a portugál bajnokságban a bajnoki címért folyó versenyfutásban egy pörgős és kiélezett mérkőzést láthattak a nézők. Sarabia csodálatos asszisztja után a Sporting még növelte is előnyét Nuno Santos góljával (34.), mielőtt a Porto viszonylag hamar megtalálta a megfelelő választ Fabio Viera távoli lövésével – a listavezető egyenlített (38.).

Coates sárgát lát – a Porto későn egyenlít

A második félidő stílusosan kezdődött a Porto számára, de nem az egyenlítő gól miatt, hanem Coates utolsó emberként elkövetett taktikai szabálytalanságért kapott sárga lapja miatt, még ha az érintés minimális is volt (49.). Túlerőben a kék-fehér mezes hazaiak a saját büntetőterületen belülre zárták a Sportingot, és egyik lehetőséget a másik után alakították ki: Negyedórával a folytatás után Zaidu álomgólt szerezhetett volna, de az alumíniummal szemben elhibázta a labdát és az egyenlítő gólt. Az iráni aztán a záró játékrész elején szépített: egy balról érkező keresztlabdából egy erőteljes fejessel a jobb sarokba fejelt (78. perc).

A zaklatást négy piros lappal büntették

Az utolsó akciónál ismét felforrósodtak az indulatok: Pepe fejét Joao Palhinha tisztázó szerelése találta el a keresztlécről kipattanó labdán, mintegy öt méterre a kaputól, de a büntető sípszó elmaradt. Vitatott döntés, mivel a védő lába fejmagasságban volt, és Pepe sérülését vitte be. A hangulat csak nem sokkal a végső sípszó után fordult meg, amikor hirtelen az összes szurkoló és játékos berohant a pályára, és Pepe mellett Marchesin, Palhinha és Tabata is piros lapot kapott testi sértésért.

A Sporting Lisszabon kedden 21 órakor a Manchester City ellen játszik hazai Bajnokok Ligája-mérkőzést. A Porto csütörtökön 21 órakor a Lazio Romát fogadja az Európa Ligában.