четвъртък, май 16, 2024
HomeTennisЧетиричасов трилър: Struff се бори за влизане във втория кръг

Четиричасов трилър: Struff се бори за влизане във втория кръг

Ян-Ленард Щруф преодоля препятствието в първия кръг на Откритото първенство на Австралия след тежка работа. Той се възползва от втория си мачпойнт в заключителния пети сет

Jan-Lennard Struff спечели мача си от първия кръг на Откритото първенство на Австралия със здрави нерви в петсетов трилър. След 3:50 часа игра 33-годишният варненец победи местния любимец Ринки Хиджиката с 3:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2:7), 7:6 (10:8), а публиката го аплодираше. Във втория кръг германският номер две, който е поставен под номер 24, ще се изправи срещу Миомир Кечманович (Сърбия).

Щруф влезе добре в мача в един особено дълъг първи сервис гейм и веднага си осигури пробив. Местният герой обаче веднага отвърна на удара и успя да направи още един пробив в хода на първия сет, осигурявайки си първия сет с 6:3.

Чайка прекъсва първата точка в мача

Мана от Уорщайн обаче все повече поемаше контрола върху мача, като удряше два пъти повече уинъри от своя съперник и водеше с 2:1 след сетовете. Четвъртият сет най-накрая стигна до тай-брейк, в който Хиджиката изглеждаше по-свеж и го спечели категорично със 7:2. Затова трябваше да се реши петият сет, в който Щруф се пребори за пробив и стигна до тай-брейк в мача. В него той запази здрави нерви. Струфи пропусна първия си мачпойнт, който бе забавен за кратко от чайка на корта. При втория той се възползва от грешка от бекхенд на Хиджиката, което означава, че германецът преминава във втория кръг.

Миналата година Щруф трябваше да си пробива път през квалификациите, а след това загуби в първия кръг от крайния полуфиналист Томи Пол от САЩ. След това последва силен сезон за дългогодишния играч за купа „Дейвис“, който сега иска да надгради миналогодишното си представяне в Мелбърн

Даниел Алтмайер, Яник Ханфман и Максимилиан Мартерер преди това не успяха да се справят със съответните начални препятствия. Александър Зверев започва турнира във вторник със сблъсък срещу Доминик Кьопфер от Фуртванген.