csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisNégyórás thriller: Struff kiharcolja a második menetet

Négyórás thriller: Struff kiharcolja a második menetet

Jan-Lennard Struff kemény munka után vette az első fordulós akadályt az Australian Openen. A második meccslabdáját is kihasználta a döntő ötödik szettben

Jan-Lennard Struff erős idegekkel, egy öt szettes thrillerben nyerte meg első fordulós mérkőzését az Australian Openen. A 33 éves warsteini játékos 3:50 óra játék után 3:6, 6:3, 6:2, 6:7 (2:7), 7:6 (10:8) arányban verte a helyi kedvenc Rinky Hijikatát a közönség biztatása mellett. A második fordulóban a 24. helyen kiemelt német második számú játékos a szerb Miomir Kecmanovićcsal találkozik.

Struff egy különösen hosszú első adogatójátékban jól szállt be a meccsbe, és azonnal biztosította a bréket. A helyi hős azonban azonnal visszavágott, és az első szett folyamán újabb brék sikerült neki, így 6:3-ra bebiztosította az első játszmát.

A sirály megzavarja az első meccslabdát

A warsteini Manna azonban egyre inkább átvette a mérkőzés irányítását, kétszer annyi nyerőt ütött, mint ellenfele, és szettek után 2:1-re vezetett. A negyedik szett végül tie-breakre ment, amelyben Hijikata frissebbnek tűnt, és egyértelműen 7:2-re nyerte azt. Az ötödik szettnek kellett tehát döntenie, amelyben Struff brékből küzdötte vissza magát és jutott el a meccs tie-breakig. Ebben megőrizte az idegeit. Struffi kihagyta az első meccslabdáját, amit egy rövid ideig egy sirály késleltetett a pályán. A másodiknál Hijikata fonák hibájából profitált, ami azt jelenti, hogy a német továbbjutott a második fordulóba.

Tavaly Struffnak a selejtezőben kellett átverekednie magát, majd az első fordulóban kikapott a későbbi elődöntős amerikai Tommy Paultól. Ezt egy erős szezon követte a hosszú ideje Davis-kupában játszó játékos számára, aki most a tavalyi melbourne-i teljesítményére szeretne építeni

Daniel Altmaier, Yannick Hanfmann és Maximilian Marterer korábban elbuktak a nyitó akadályokon. Alexander Zverev kedden a furtwangeni Dominik Koepfer elleni összecsapással kezdi a tornát