събота, април 27, 2024
HomeBasketballХемниц печели първия полуфинален мач в Билбао

Хемниц печели първия полуфинален мач в Билбао

Ниерите от Кемниц продължиха победния си ход в Европа. Възпитаниците на старши треньора Родриго Пасторе спечелиха първия полуфинален мач от турнира Fiba Europe Cup в Билбао Баскетс с 98:73 (41:46) в сряда и по този начин са близо до достигане на финала

Вторият етап е насрочен за 3 април. Тогава саксонците ще имат възможност да завършат най-големия успех в историята на клуба.

Ключът към успеха в Страната на баските беше компактното представяне на отбора. Петима играчи на Хемниц вкараха двуцифрен брой точки: ДеАндре Лансдаун (23), Кевин Йебо (17), Джеф Гарет (14), Усман Крубали (12) и Каза Каями-Кийн (10).

Испанците доминираха в началото на мача. Баските дръпнаха от 8:6 (4-та минута) до 23:9 до осмата минута и защитиха преднината си до почивката. Германският клуб обърна мача с 9:1, за да стигне до 50:47 в 23-ата минута. Деветките поведоха с двуцифрена преднина за първи път (67:58 в 29-ата минута) и дори увеличиха тази преднина благодарение на добрия процент стрелба и стабилната защита