четвъртък, март 28, 2024
HomeUEFAХедира се оплаква: "Това играе в полза на противника".

Хедира се оплаква: „Това играе в полза на противника“.

Съюз Берлин не искаше да поема голяма вина след проваленото гостуване срещу Спортинг Брага в Лига Европа. Въпреки това Рани Хедира е посочил причините за поражението.

До 77-ата минута на мача лидерите в Бундеслигата бяха допуснали само един шанс за гол в сблъсъка от Лига Европа в Брага. Иначе защитната стена на Кьопеникер стоеше здраво и Спортинг Брага не можеше да пробие. След това Юнион изпусна топката в собствената си половина и домакините бяха възнаградени с единствения гол за деня, който беше запечатан от отскочила топка след далечен удар. Рани Хедира, който беше капитан на отбора на Кьопеникер, също беше раздразнен от резултата.

„Когато губиш топката по този начин далеч от дома, това естествено играе в ръцете на съперника“, каза 28-годишният играч за RTL. Основното е, че отборът му се е представил достойно. „Мисля, че изиграхме наистина добър мач. Имахме много добър контрол с и срещу топката“, похвали се Хедира.

Отбранителният полузащитник обаче знаеше и какъв е недостатъкът. „За съжаление не бяхме достатъчно убедителни.“ А шансовете, които Съюзът имаше, останаха неизползвани. Треньорът Урс Фишер отбеляза също, че броят на шансовете за гол е трябвало да бъде достатъчен, за да поведе самият той. „Имахме по-чистите възможности“, посочи Фишер, като посочи например двата шанса на Бекер (14-и) и Диого Лейте (15-и) през първото полувреме. По-късно Райерсон също можеше да изведе Ейзерн напред (48-ата минута). „На това ниво трябва да вкарваш голове. Не успяхме да го направим.“

За втори пореден път в Лига Европа на Унион сега му липсва необходимата доза късмет в атака, докато отзад се обажда по веднъж – същата картина при 0:1 срещу Сейнт Жилоаз. Сега берлинчани вече са под напрежение преди третия ден от предварителния кръг. На 6 октомври те ще играят у дома срещу Малмьо, които също нямат точка до момента.