вторник, май 7, 2024
HomePremier LeagueУспешна генерална репетиция на BVB в Нюкасъл - Хаверц избегна червен картон

Успешна генерална репетиция на BVB в Нюкасъл – Хаверц избегна червен картон

Нюкасъл Юнайтед е във форма преди втория мач от Шампионската лига в Борусия Дортмунд: В събота вечерта „свраките“ победиха Арсенал, следващия по сила отбор във Висшата лига. Международният играч на „артилеристите“ Хаверц имаше късмет да не бъде изгонен

Нюкасъл последва гостуването си на Манчестър Юнайтед с 3:0 в сряда вечерта с втория си национален възклицателен знак – успоредно с мача на върха в Бундеслигата, който BVB загуби категорично от Байерн. Магьосниците започнаха с летящ старт срещу Арсенал, но напрежението бързо отпадна.

В бързия и интензивен двубой липсваха само чисти възможности за гол, което Уилсън щеше да промени малко преди 30-ата минута. След вариация от свободен удар Бърн насочи към своя нападател, който от близка дистанция под напрежение стреля над напречната греда (29′).

Хавертц се разгневи – Бруно Гимараеш е близо до нападение

Мачът ставаше все по-разгорещен и достигна своята кулминация в 37-ата минута: Хаверц показа червен картон на Лонгстаф край тъчлинията, което доведе до сбиване. Но тъй като германският национал видя само жълт картон, темпераментът се разпали – освен Лонгстаф, който беше фаулиран, Гордън и Шер също бяха предупредени за протести.

В последните ходове преди почивката конете избягаха на Бруно Гимараеш, който беше на ръба на нападението. Бразилецът първо явно удари Жоржиньо по главата с лакът, а след това закопча Райс. Съдията Стюарт Атуел необяснимо реши този път да не покаже картон

След почивката Гордън имаше най-добрия шанс да поведе, но се забави прекалено много с удара си от левия ъгъл на петметровата зона и бе отказан от Уайт (54). Десет минути по-късно 22-годишният англичанин вкара златния гол – но това предизвика спорове.

Джокерът Уиллок за малко да задържи топката в игра, подаде към Джоелинтън на втора греда чрез Рая и Гордън стреля в празната врата. След това ВАР трябваше да свърши доста тежка работа: Първо, провери дали топката вече е била пресякла основната линия преди подаването на Уиллок, след това изведнъж дали Джоелинтън е фаулирал противника си Габриел, когато го е бутнал, и накрая дали Гордън е бил в аут. Голът обаче издържа и трите проверки

Илидни артилеристи губят за първи път в лигата

След това Арсенал хвърли всичко напред и треньорът Микел Артета направи офанзивни промени – без резултат. Невдъхновените артилеристи не смутиха за пореден път стража на Нюкасъл Поуп. След първото си поражение в лигата гостите вече изостават на три точки от Манчестър Сити, а Тотнъм (в момента на две точки пред тях) може дори да се откъсне още повече в понеделник.