вторник, май 14, 2024
HomeChampions LeagueУЕФА разследва Ал-Хелаифи и Леонардо

УЕФА разследва Ал-Хелаифи и Леонардо

След 1:3 в Мадрид се твърди, че шефът на ПСЖ Насер Ал-Хелаифи и спортният директор Леонардо са предизвикали скандал. Сега УЕФА провежда разследване.

Както потвърди говорител на УЕФА пред SID тази вечер, дисциплинарният орган на асоциацията е започнал разследване срещу Ал-Хелаифи и Леонардо. Предстоят разговори, а видеозаписите по време на мача също ще помогнат за изясняване на въпроса.

Al-Khelaifi и Леонардо уж се опитали да влязат в заключената съблекалня на съдията след поражението с 3:1, което означаваше елиминиране на ПСЖ от Шампионската лига. Други медии дори съобщават, че те са нахлули в съблекалнята и са тормозили съдията Дани Макели. Съществува противоречива и все още непотвърдена информация за това какво точно се е случило.

Твърди се, че служител на Real е заснел сцените. Според Marca, която се позовава на източници от клуба, Ал-Хелаифи е крещял „Ще те убия“ на служителя, преди шефът на ПСЖ да бъде спрян от собствените си бодигардове. Леонардо поиска видеото от мобилния телефон да бъде изтрито.

Твърди се, че още в заключителните етапи на мача на „Бернабеу“ двамата са изгубили самообладание. „В последните минути на мача той започна да крещи и да жестикулира, за да покаже какво ще се случи минути по-късно“, казва „Марка“ за Ал-Хелаифи. Опитите за умиротворяване от страна на служителя на Реал Емилио Бутрагено също са неефективни. Ал-Хелаифи „вече е нарушил всичко, което се счита за минимални правила за поведение в ложата“ преди инцидентите в съблекалнята.

Препъникамъкът беше голът на Мадрид за 1:1, като ПСЖ се оплака предварително от фаул на тройния голмайстор Карим Бензема срещу вратаря на ПСЖ Джанлуиджи Донарума. Makkelie обаче позволи голът да бъде зачетен. Леонардо оценява ситуацията в ефира на „Canal+“ като „явен фаул“. (…) Ясно е, че това е грешка.“ Треньорът Маурисио Почетино се съгласи: „Това е грешка, която промени всичко.“