петък, май 17, 2024
HomeLa LigaТри точки за стрелец: Белингъм води Реал към победа, след като изостава

Три точки за стрелец: Белингъм води Реал към победа, след като изостава

Реал Мадрид се върна от ранния дефицит, за да спечели сложното гостуване в Алмерия и да запази чиста мрежа в откриващия си мач за сезона. Кралският клуб трябваше да благодари на Джъд Белингам за това при победата с 3:1.

Бланкос бяха поели контрола в началото на срещата в Алмерия, но още по-рано изоставаха. Реал допусна да бъде изненадан още в третата минута на мача, като мадридчанинът Арибас, освободен от Кралския клуб това лято, лесно се насочи към контраатака – и се оправда, вместо да ликува.

Необичайният момент на мадридско невнимание бе последван от гореспоменатия контрол върху играта, гарниран с няколко шанса. Чуамени обаче не пласира достатъчно добре удара си с глава след корнер (7-ми), ударът на Белингам с глава също беше неуспешен (10-ти), а опитът на Валверде беше блокиран (15-ти).

Малко след това звънецът прозвуча, Белингъм реагира бързо-умно на линията на петте метра и стреля – нямаше засада, втори гол в лигата (19-и). Заслужено. На Родриго му липсваха сантиметри, за да обърне мача (27-и), който все повече се изплъзваше на Реал малко преди почивката.

Реал започва да се задъхва преди почивката

Баба усети Лунин напред с плътен далечен удар (34-и), Рамазани бе оставен да се разпише напълно свободно в резервния вратар на Реал (38-и). Малко по-късно Рюдигер блокира срещу Рамазани (41-ви), а в друга сцена той просто се размина с удара отзад (45.+2).

В шестата минута на добавеното време Кроос стреля в противоположната страна, което в този момент щеше да бъде доста ласкаво. Но предполагаемата преднина бързо бе пропусната заради фаул на Карвахал при изпълнението.

Втората част започна равностойно, още повече че и двата отбора вече следваха плана владеенето на топката да стане малко по-балансирано. Първоначално обаче Реал не успя да се възползва от пространствата за контраатака.

Белингъм дава идеята на Кроос

В 60-ата минута най-сетне дълбоко влязъл в игра Белингъм изведе Кроос на сцената. Тъй като Луис Максимиано се втурна от своето поле в неподходящ момент, Белингъм успя да насочи лесно. Докато Винисиус Жуниор и Родриго останаха до голяма степен незабележими, бившият дортмундчанин обърна мача за Реал. Трети гол във второто му участие в лигата.

Мачът беше обърнат, но все още не беше решен. Това се промени в 73-ата минута – и отново Белингам беше замесен. Кръстът на Валверде веднага бе подаден към Винисиус Жуниор, който вкара в ъгъла. От другата страна малко преди това Суарес бе отправил удар с глава (71-ва) и това бе последната добра възможност за Алмерия.

В дългото време на паузата стабилизираните гости от Мадрид не позволиха нищо да се случи и спечелиха втория си мач в лигата с два гола преднина. Следващия петък (21,30 ч.) Реал ще се изправи срещу Селта във Виго.