петък, март 29, 2024
HomeSerie AТри гола в продължението на мача: Милан изхвърля Емполи от терена

Три гола в продължението на мача: Милан изхвърля Емполи от терена

Милан се завърна след международната пауза с работна победа при неблагоприятни условия в Емполи. 3:1 е крайният резултат за „росонерите“ в този осми мач – включително много късни голове.

Още предварително беше ясно, че ФК Емполи ще бъде неудобен съперник – след приличен старт на сезона тосканците бяха загубили само два мача досега. Фактът, че на и без това меката настилка заваля проливен дъжд, само усложни задачата.

И така, първите 45 минути не предложиха много интересни моменти, точно както при равенството 0:0. Рафаел Leao & Co. почти не се състоя до този момент, въпреки че Емполи се опита нещо офанзивно себе си и предложи пространства от време на време.

Ребич развърза възела – последна точка от Рафаел Леао

Вторият период продължи да бъде бавен, с изключение на превъзходно спасяване на стража на FCE Викарио от нисък удар на Тонали (64-и) и пропусната възможност за дивата карта на Емполи Байрами. Албанският национал трябваше да вкара свободно пред вратаря на AC Татарушану, особено в 74-ата минута.

Това се отрази пет минути по-късно: Рафаел Леао имаше късмет да пробие след дълго вкарване, след което португалецът прехвърли Ребич в наказателното поле. Хърватският бивш играч на Франкфурт, който пристигна само преди минути, се вмъкна без хумор, за да направи 1:0 (79-ата минута).

Но това не беше краят на този двубой и с настъпването на времето за почивка нещата наистина се раздвижиха – като се започне с ефектно изпълнен пряк свободен удар от „FCE-Chancentod“ Bajrami за знаменитото 1:1 (90.+2). Но само две минути по-късно Бало-Туре възстанови преднината на Милан, преди Рафаел Леао да постави всичко извън съмнение с превъзходен лоб, за да задържи Милан начело на таблицата след Наполи (90.+7).