четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballТрилър в извънработно време: повишеният отбор Vechta разгромява Улм

Трилър в извънработно време: повишеният отбор Vechta разгромява Улм

В събота втородивизионният Улм бе предизвикан у дома срещу силния новопостъпил отбор Раста Вехта – и загуби след вълнуващ мач в продължения

Шампионът Ратофарма Улм претърпя неуспех в BBL. Защитаващият титлата си отбор загуби със 102:106 (92:92, 42:46) след продължения в вълнуващ мач срещу силния новопромотиран Раста Вехта и претърпя нов неуспех след четири поредни победи.

Жоржиньо де Паула от Улм вкара предполагаемия победител в мача малко преди края. Гостите обаче имахаоще една атака – и Йошка Фернер вкара тройка със сирената, за да прати мача в продължения. В него новопоявилият се клуб имаше предимство и спечели петте допълнителни минути с 14:10.

След четвъртото си поражение в 16-ия мач Улм се смъкна на трето място зад лидера Нинерс Кемниц (14:2) и носителя на купата Байерн Мюнхен (10:3), поне засега. Клубът от Саксония беше открил резултата в петък с победа 85:77 при гостуването си на победителя в Шампионската лига Telekom Baskets Bonn. Вехта (11:5) е пети

Хамбург празнува категорична победа

В северния двубой на вечерта Веолия Тауърс Хамбург имаше явно предимство. След силна трета четвърт клубът от Хамбург спечели със 111:94 (57:52) срещу „морските вълци“ от Рощок, за да запише третата си поредна победа.

Рациофарм Улм – Раста Вехта 102:106 (92:92, 42:46)
Топ реализатори за Улм: Фигероа (22 точки), де Паула (22), Уилямс (13), Есенге (11)
Топреализатори за Вехта: Кухсе (21 точки), Амину (20 точки), Фернер (19 точки), Фланиган (14 точки), Гронлох (11 точки)