неделя, април 28, 2024
HomePremier LeagueДузпата на Палмър е достатъчна: Челси печели дербито на Западен Лондон

Дузпата на Палмър е достатъчна: Челси печели дербито на Западен Лондон

ФК Челси се възстанови от слабото си представяне през седмицата, за да спечели заслужена победа в дербито срещу Фулъм. За пореден път дузпа на Коул Палмър беше достатъчна, за да осигури победата

Наставникът на Челси Маурицио Почетино не направи сериозни промени в стартовата си XI въпреки срамното поражение с 1:0 в първия мач от полуфинала за Купата на Лигата от ФК Мидълзбро, като Броя започна на мястото на Мадуке.

Въпреки малкото промени езикът на тялото на „сините“ беше напълно различен от този във вторник. Ранен старт, висока преса – „котиджърс“ имаха много проблеми с играта на „сините“ през първия четвърт час.

Треньорът на Фулъм Марко Силва, който загуби и първия мач от полуфинала за Купата на Лигата с „котиджърс“ с 2:1 от ФК Ливърпул, направи три промени: Тете, капитанът Карни и Уилсън влязоха в първата единайсеторка на мястото на Кастане, Рийд и де Кордова-Рейд.

Особено Тете имаше пълни ръце със Стърлинг, но работеше добре – и така в крайна сметка Челси беше спрян предимно пред наказателното поле. Ударът с глава на Броя след повече от 20 минути беше първият наистина по-добър подход към вратата на Бернд Лено (21-ви).

Уилсън не успява да преодолее Петрович – Палмър повежда

Немците обаче не трябваше да се намесват и така постепенно „котиджърс“ започнаха да се впускат напред. Уилсън имаше най-добрия шанс, но беше попречен от Петрович (28′).

Изглеждаше, че мачът ще се оттегли на почивката при нулево равенство, но в продължението на мача Палмър блестящо подгони Стърлинг, който беше съборен от Диоп. Палмър с лекота реализира последвалия пряк свободен удар (45.+4) – петият му гол от пет опита от бялата точка през този сезон.

Голът вдъхна увереност на „сините“ след подновяването на играта и те излязоха от съблекалнята с нови сили. В защита ЦФК нямаше много проблеми с гостите, които бяха много безобидни в дълги периоди от време. Дълго време в наказателното поле не се случваше почти нищо, но когато Хименес се възползва от подхлъзване на Колвил, но не успя да уцели правилно топката, финалната фаза почти бе започнала (74′).

Галахър уцели гредата – трета поредна победа на „сините „

Защитата на Челси невинаги беше стабилна, но в правилните моменти проявяваше съобразителност и вдигаше мерника си, когато беше необходимо. На другия край Галахър, който удари гредата, пропусна последния шанс (83′). Нито една от двете страни не беше наистина опасна отново, така че сините удържаха минимална победа в едно доста невзрачно дерби.

С третата си поредна победа в лигата Челси се доближи до местата, даващи право на участие в международния турнир, и за момента дори изпревари Манчестър Юнайтед. Котиджърс се задъхват в долната част на полузащитата

Вторият етап от полуфиналите за Купата на Лигата е след малко повече от седмица и за двата отбора. На 23 януари (21:00 ч.) ФК Челси ще се стреми да преодолее изоставането си от един гол у дома срещу Мидълзбро, докато Фулъм ще се опита да направи същото ден по-късно у дома срещу Ливърпул.