вторник, април 23, 2024
HomePremier LeagueСтърлинг вкарва требъл: ManCity води на Норич

Стърлинг вкарва требъл: ManCity води на Норич

С истинско шоу на сила и повече от разлика в класите Манчестър Сити спечели в Норич Сити. Рахим Стърлинг блесна с три гола при победата с 4:0.

Преди първия крак на вратовръзката от 16-ия кръг на Шампионската лига във вторник в Спортинг Лисабон (21:00 ч.), ManCity се върна в действие в лигата в Норич – и те излязоха на стрелба. На пътя на ранната преднина обаче застанаха офсайд на Фоден, вътрешната греда при удар на Бернардо Силва или дори вратарят на Норич Гън при удар с глава на Гюндоган (3, 5, 8).

На първо място обаче излязоха и изоставащите във формата си играчи от Източна Англия, а Ханли за малко да се размине с алуминия (18-о място). След това обаче шампионите поеха контрола върху мача по обичайния си властен начин, измориха промотирания отбор и създадоха безброй шансове. През първото полувреме обаче само една от тях доведе до закъснял гол: Стърлинг стреля с глава в горния десен ъгъл (31-ви).

Foden също вкара гол на явно по-добрите шампиони

J Само три минути след подновяването на играта Фоден увеличи преднината си, макар и с малко късмет. Играта вече беше решена. Защото: След това щеше да бъде истинска демонстрация на сила от страна на Гражданите, в която разликата от поне един клас между отборите стана очевидна. Шампионите притиснаха до стената пренатоварените канарчета без особени проблеми. Отново алуминият предотврати по-лошото за промотирания отбор след опита на Аке (53.). От другата страна бившият играч на Бремер Рашица стреля с глава и това беше единственият гол на Норич през второто полувреме (61-ва минута).

Sterling обаче можеше да празнува още два пъти: след асистенция от Рубен Диас английският международен нападател трябваше само да се разпише (70-ата минута). Малко преди края крилото не успя да уцели Гън със спорна дузпа, но след това вкара отскочилата топка за повече от заслужения краен резултат 4:0 (90-ата минута). За Сити предстои преминаване в по-горния ешелон, докато за Норич не е по-лесно. Ливърпул ви очаква на „Анфийлд Роуд“ в събота (16:00 ч.).