понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AТоп мач без победител: Интер спечели точка в Неапол

Топ мач без победител: Интер спечели точка в Неапол

В срещата на върха в Серия А нито Интер Милано, нито SSC Неапол успяха да надделеят. Бедният на шансове топ мач завърши с равенство 1:1.

Една точка разделяше двата отбора преди топ мача. Най-доброто нападение бе гост на най-добрата защита, а лидерът в лигата – на втория.

Както обещаващо звучеше в навечерието на мача, срещата на върха в Серия А също започна бързо: и Интер, и Наполи имаха първите си шансове (2-ри, 4-ти). А първият аванс на Наполи имаше незабавни сериозни последици: Осимен беше съборен от де Врий в наказателното поле и след като разгледа снимките, съдията Даниеле Довери отсъди дузпа (6.). Инсиние реализира сигурно за 1:0 (7-и).

Наполи са по-добри през първото полувреме – след това Дзеко изравнява

Napoli започна по-добре и беше по-добрият отбор. Пет минути след като пое инициативата, Зелински за малко не поведе с 2:0 с удар в гредата (12-и). След малко по-спокойна фаза отново домакините имаха шансове. Осимен (27., 30.) и Инсиние (29.) бяха най-забележимите играчи, но и двамата пропуснаха. На Оспина на вратата на SSC не му се налагаше да се намесва често, той получи само удар с глава от Дзеко на вратата си (37-и).

Веднага след подновяването на играта обаче нападателят показа, че с него винаги трябва да се съобразяват: при едно разбъркване той получи топката отново вдясно от вратата и стреля енергично и от остър ъгъл в долния край на напречната греда, откъдето топката се отби в мрежата. Изравнителният гол беше постигнат (48-и).

Голът на Дзеко беше най-важният момент в иначе бедно на шансове второ полувреме. Наполи имаше още два добри шанса чрез Осимхен (55.) и Елмас (69.), но иначе почти не рискуваше. От друга страна, Интер владееше топката през по-голямата част от времето, но не бързаше напред в играта. В резултат на това остана 1:1, което задържа Интер на върха на таблицата, но само временно: Още утре Милан може да скочи на първо място в Серия А с победа срещу Сампдория Генуа.

За Наполи и Интер продължава европейското състезание през седмицата: SSC се изправя срещу Барселона в Лига Европа (четвъртък, 18.45 ч.). Нерадзурите вече посрещат ФК Ливърпул в сряда (21:00 ч.) в първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига.