четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballСтарт по мярка: Мароко победи безобидната Танзания

Старт по мярка: Мароко победи безобидната Танзания

Мароко стартира кампанията си в група F на Купата на Африка с комфортна победа с 3:0 над Танзания, която беше твърде безобидна като цяло

През първите около 30 минути фаворитите от Мароко, чийто треньор Уалид Реграги трябваше да се справя без Нусаир Мазрауи, който все още страда от контузия, но беше повикал Ахраф Хакими (ПСЖ) и Софян Амрабат (Ман Юнайтед) и други, изпитваха трудности срещу първоначално добре позиционираните танзанийци.

Свободен удар на Хаким Зийех в крайна сметка доведе до преднина за Мароко с 1:0: стражът на Танзания Айши Манула отрази трептящия удар на нападателя към вратата, но защитникът Ромен Саис го опразни, за да изравни резултата на полувремето (30′).

Подкрепа за Мароко: Мироши е предупреден

След почивката играта стана по-груба. Кулминацията на това беше жълт картон за Новус Мироши, който вече беше видял жълто преди полувремето и получи второто си предупреждение за закъснение срещу Азедин Унахи – и съответно беше изгонен (70′).

Любопитно: Играчът на Шахтьор Донецк вече беше получил жълт картон през ноември в квалификацията за Световното първенство в Танзания срещу мароканците (0:2) – тогава в 65-ата минута.

Двоен пас: Адли вкарва за 2:0 на Унахи

С десет танзанийци вече на терена, след това превъзходството на Мароко в играта стана ясно: Оунахи покачи на 2:0 (77′) след единоборство с влезлия няколко минути по-рано като резерва от Леверкузен Амин Адли. В 80-ата минута Хакими подаде на централния нападател Юсеф Ен-Несири, който направи резултата 3:0

Мароко се изправя срещу ДР Конго в деня на мача 2 в група F в неделя (15:00 ч.). Няколко часа по-късно Танзания ще играе със Замбия (18:00 ч.).