четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueСпециалният гол на Йънг: Астън Вила взе точка от Нотингам

Специалният гол на Йънг: Астън Вила взе точка от Нотингам

Нотингам Форест спечели точка при равенството 1:1 с Астън Вила, за да излезе от последното място във Висшата лига. Ветеранът Йънг вкара специален гол за гостите.

Така че те все пак могат да го направят: промотираният във Висшата лига Нотингам Форест взе точка след пет поредни поражения. След четвърт час бившият играч на Кьолн показа благодарността си за доверието на треньора Стив Купър, който изненадващо бе удължил договора му през седмицата: Денис се прибра без никакви проблеми при дебюта си в стартовата единайсеторка (15-и).

Денис бързо изравни 1:0

Оттогава домакините бяха в състояние на спад и Forest дори не бяха опасни отново до края. Различна беше историята на Villans, които през второто полувреме направиха играта своя и изравниха преди почивката, след като Young вкара от разстояние (22).

Въпреки превъзходството на гостите от Бирмингам, стражът на домакините Хендерсън трябваше да се намесва само срещу Уоткинс (61.). За първи път Нотингам взе точка в лигата от 20 август насам, като последните пет поражения във Висшата лига дойдоха след равенство 1:1 във ФК Евертън. Новото старо дъно на лигата е Лестър Сити.

Сцената на мача междувременно остана 1-1 резултат от Young, който вкара за страната на Бирмингам за първи път от май 2011 г. и на 37 години и 93 дни стана вторият най-стар голмайстор на Villans към днешна дата. Единствено известният бивш вратар Петер Шмайхел е вкарвал голове на по-възрастна възраст за настоящия 16-и отбор на Астън Вила в английския топ елит.