четвъртък, април 18, 2024
HomeChampions LeagueСамо победа не е достатъчна: ето как Байерн стига до последните 16...

Само победа не е достатъчна: ето как Байерн стига до последните 16 мача в Пилзен

Дори и ФК Байерн да спечели четвъртия си мач в Шампионската лига, ранното им влизане в последните 16 зависи от паралелния мач. Стартова позиция в група C.

Наред с SSC Napoli (13:2 гола), Манчестър Сити (11:1), Club Brugge (7:0) и Реал Мадрид (7:1), FC Bayern (9:0) е един от петте клуба с пълен актив от девет точки след три мача в груповата фаза на Шампионската лига. Въпреки това рекордните шампиони на Германия все още нямат място в последния 16-и ден в собствените си ръце.

С поредната си победа във Виктория Пилзен в сряда мюнхенци могат да се класират за елиминационния кръг само ако Барселона направи равенство с Интер Милано в паралелния мач. От друга страна, ако Барса също спечели, теоретично съзвездието все още ще бъде възможно след шест мача, в които каталунците имат дванадесет точки на сметката си, точно както Байерн и Интер.

Ако Интер спечели в Барса, Байерн ще се нуждае само от равенство

В същото време равенството в Плзен може да бъде достатъчно за Байерн, за да се справи с 16-ия кръг още тази седмица, а именно ако Интер спечели в Барселона по същото време. В такъв случай Роберт Левандовски, Марк-Андре тер Стеген & Co. ще имат недостижима разлика от седем точки пред отбора на Юлиан Нагелсман.
Между другото, това ще бъде първото равенство в Група С; в Група А с Наполи, Ливърпул, Аякс и Рейнджърс, както и в Група Б с Брюж, Байер Леверкузен, Порто и Атлетико, също имаше победител във всеки от шестте мача досега. През сезон 2013/14 Наполи е единственият клуб в историята на Шампионската лига, който не успява да се класира с 12 точки.

Осемте двойки за 16-ия кръг на Шампионската лига ще бъдат изтеглени преди началото на Световната купа. В понеделник, 7 ноември, 16-те победители в групите и вторите в класирането ще разберат в Нион срещу кого ще играят за билет за четвъртфиналите през февруари (първи етап) и март 2023 г. (втори етап).