петък, април 26, 2024
HomeFootballСлед смяната: Terodde вкарва гол за осем минути

След смяната: Terodde вкарва гол за осем минути

След концентрирана игра Шалке спечели срещу отбора от Оберлигата Гютерслох с 3:0. До момента, в който резервата Теродде вкара гол, мачът беше отворен, поне по отношение на резултата.

В проверката на ФК Шалке 04 срещу отбора от Оберлигата Гютерслох промотираният в Бундеслигата отбор имаше всичко под контрол. Източните вестфалци почти не бяха опасни, а Фарман от Шалке имаше спокойна вечер на вратата.

Офанзивно S04 нямаше шансове всяка минута, но имаше някои добри възможности. След два първи опита на Моле (изчистен точно преди линията, 12-и) и Ларсон (стражът на Гютерслох Петерс спаси силно, 13-и) капитанът на Königsblauen беше на правилното място. Лаца прокара от близко разстояние отбита от Матричани топка и поведе (25). Малко след това Моле дори можеше да увеличи преднината си с удар от 22 метра, но стълбът му попречи (32-ри).

През второто полувреме Гютерслох видимо се изчерпа, Шалке контролираше всичко, но държеше играта отворена, поне що се отнася до резултата – до смяната на голмайстора Теродде (74.).

Теродде влиза, вкарва гол и решава мача

Нападателят не беше на терена и две минути, а топката вече беше във вратата. Terodde насочва с глава в късия ъгъл удар на Ouwejan (76.). Само осем минути по-късно нападателят отново получи центриране, този път от Моле: Теродде пое топката с гърди в наказателното поле и я вкара за крайното 3:0.

Състав

Schalkes: Fährmann – Matriciani (85. Kankam Kyerewaa), Cissé (80. Boboy), Greiml, Ouwejan – Flick (85. Bokake Bolufe), Latza – Larsson (74. Sané), Mollet (85. Kozuki), Zalazar (74. Bülter) – Polter (74. Terodde)