четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballСлед победата в мач 5: Байерн отново на финала срещу Алба

След победата в мач 5: Байерн отново на финала срещу Алба

Байерн Мюнхен спечели решаващия мач в Telekom Baskets Bonn в полуфиналите на BBL благодарение на здравите си нерви и ще играе за шампионската титла срещу Алба Берлин, както направи миналата година.

Мюнхенци спечелиха петия двубой с 87:74 (42:44) при рейнландците в сряда вечерта и решиха най-добрата серия от пет мача с 3:2 в своя полза. Берлинчани вече бяха стигнали до финала в три мача срещу Лудвигсбург миналия петък

Първият от петте възможни финала ще се проведе в Берлин в петък. За разлика от предишните кръгове, в серията ще се редуват домакински и гостуващи мачове. Новият носител на титлата ще бъде определен най-късно в петия мач на 22 юни.

Edelfan Hoeneß вижда силен старт

Пред погледа на почетния президент на Бавария Ули Хьонес мюнхенският отбор започна с доминиращ старт в Бон. След осем минути отборът на треньора Андреа Тринкиери имаше аванс от 22:8. Домакините се нуждаеха от изключителния Питър Джаксън-Картрайт, за да се върнат в играта. Американецът от САЩ, избран за най-добрия професионалист в лигата, обърна мача с 20 точки до почивката. Специалистът в защита Карстен Тадда дори се погрижи за близкия резултат 44:42 след 20 минути с два успешни хвърляния от дистанция.

След смяната на полетата баварците започнаха по-добре. След пет минути в третия период четвъртфиналистите в Евролигата водеха с 56:51 и влязоха в последната четвърт с аванс от осем точки след серия от 7:0.

Тъй като отборът от Мюнхен превъзхождаше в отскока и все по-добре се справяше с Джаксън-Картрайт, Бон не успя да се върне в мача. Шест минути преди края отборът на Тринчиери поведе със 79:67 и не се затрудни въпреки напрегнатата финална фаза. Джаксън-Картрайт беше най-добрият реализатор с 25 точки. Ник Вайлер-Баб (18 точки) беше най-резултатният играч на баварците.