csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballAz 5. meccs győzelme után: a Bayern ismét a döntőben az Alba...

Az 5. meccs győzelme után: a Bayern ismét a döntőben az Alba ellen

A Bayern München az erős idegeinek köszönhetően megnyerte a döntő meccset a Telekom Baskets Bonn otthonában a BBL elődöntőjében, és a tavalyi évhez hasonlóan az Alba Berlin ellen játszik majd a bajnoki címért

A müncheniek szerda este 87:74-re (42:44) nyerték az ötödik párharcot a Rajna-partiaknál, és 3:2-re eldöntötték a legjobb öt elleni sorozatot. A berliniek múlt pénteken már három meccsen bejutottak a döntőbe a Ludwigsburg ellen

Az öt lehetséges döntő közül az elsőre pénteken kerül sor Berlinben. Az előző fordulókkal ellentétben a sorozatban felváltva lesznek hazai és idegenbeli mérkőzések. Az új címvédő legkésőbb a június 22-i ötödik mérkőzésen dől el.

Edelfan Hoeneß erős kezdés

Bajorország tiszteletbeli elnökének, Uli Hoeneßnek a szeme láttára a müncheniek dominánsan kezdtek Bonnban. Nyolc perc elteltével Andrea Trinchieri edző csapata 22:8-ra vezetett. A házigazdáknak egy kiváló Peter Jackson-Cartwrightra volt szükségük, hogy visszajöjjenek a meccsbe. A liga legjobb szakemberének megválasztott amerikai amerikai a nagyszünetig 20 ponttal fordított. A védőspecialista Karsten Tadda két sikeres távoli dobással még a szoros 44:42-es eredményt is biztosította 20 perc után.

A térfélcsere után a bajorok kezdtek jobban. A harmadik játékrész öt perce után 56:51-re vezetett az Euroliga negyeddöntőse, és egy 7:0-s futás után nyolcpontos előnnyel ment a záró negyedbe.

Mivel a müncheniek lepattanózásban fölényben voltak, és egyre jobban megszorongatták Jackson-Cartwrightot, a Bonn nem tudott visszajönni a meccsbe. Hat perccel a vége előtt 79-67-re vezetett Trinchieri csapata, és a hektikus záró szakasz ellenére nem kerültek újra bajba. Jackson-Cartwright volt a legjobb pontszerző 25 ponttal. Nick Weiler-Babb (18 pont) volt a bajorok legeredményesebb pontszerzője.