сряда, май 15, 2024
HomeLa LigaСлед осем мача без поражение: серията на Хетафе прекъсва в Лас Палмас

След осем мача без поражение: серията на Хетафе прекъсва в Лас Палмас

Лас Палмас отбеляза заслужена победа с 2:0 у дома над Хетафе и се изкачи на осмо място. Това беше първото поражение на гостите след серия от осем мача без поражение

Хетафе се стремяха да удължат серията си от осем мача без поражение (шест равенства, две победи) в Гран Канария. Треньорът Жозе Бордалас разчиташе на бившия играч на Волфсбург Майорал и бившата звезда на Юнайтед Грийнууд, както и на други.

В промотирания Лас Палмас, който започна прилично сезона и вече е на десет точки от местата за изпадане на единадесето място, треньорът Гарсия Пимиента разчиташе преди всичко на атакуващите качества на Мунир и Сандро, които тренираха в Барса.

Оскар получи разрешение да остане на терена след сигнал от VAR

Отначало двата отбора играха малко уморено, като повечето действия се развиваха в средата на терена. Домакините обаче продължаваха да правят пропуски. Мунир беше отказан от вратаря Давид Сория (8′), а по-късно гол на Сандро след грешка на вратаря беше правилно отменен заради засада (17′).

Гостите създадоха твърде малко положения в атака, като единствено Гринууд създаде някаква опасност: първо стреля встрани от вратата (15′), а след това с шут едва не улучи целта (30′). Азулоните имаха и късмет, че червеният картон на Оскар беше отменен след намесата на VAR (9).

Алдерет спасява – и е изгонен

Лас Палмас най-накрая поведе малко преди почивката. Араужо засече с глава центриране на Кириан и направи резултата 1:0 (43′). Мармол едва не увеличи преднината си преди почивката, но Алдерет успя да се справи само с него (45,+4).

Защитникът бе в центъра на вниманието и при първото действие след почивката: Той бе настъпил с отворена подметка ахилесовата пета на Лойодис – след като изгледа видеозаписа, съдията Матео Бускетс поправи първоначалния му жълт картон на червен (48′).

Майоръл е с изравнителен гол на крака

Парадоксално, но изгонването вдъхна нов живот на гостите. Първо Майорал, който беше в офанзива, не успя да преодолее вратаря Валес (53′). Минута по-късно бившият играч на Волфсбург вкара топката покрай празната врата след грешка на стража.

Това беше само кратко рали, след което Лас Палмас доминираше. Давид Сория първо направи блестящи спасявания срещу Сандро (55′) и Кардона (61′). По-късно вратарят не изглеждаше добре, Молейро прахоса топката, за да направи 2:0 (87′), но ВАР отказа да признае гола заради засада.

Пет минути по-късно Лас Палмас реши мача. Домакините контраатакуваха и Кристиан трябваше само да опази крака си, за да направи 2:0 (90.+2).

Подкрепено от Лас Палмас изкачване

Това беше и крайният резултат, с който Лас Палмас сложи край на похода на Хетафе и се изкачи на сигурна позиция в средата на класирането.

Двата отбора продължават кампанията си за Купата на Испания през седмицата: Лас Палмас гостува на CD Tudelano в сряда (21:00 ч.), а Хетафе се изправя срещу Atzeneta UE във вторник (19:00 ч.).