понеделник, май 6, 2024
HomePremier LeagueСлед като допусна два гола в рамките на една минута: Двама шутове...

След като допусна два гола в рамките на една минута: Двама шутове спасиха ManUnited

Manchester United пропиля внушителна преднина в Лийдс Юнайтед, но в крайна сметка все пак спечели с 4:2. Двама шегаджии се погрижиха за това.

Белите посрещнаха Манчестър на „Елънд Роуд“ с характерната си интензивност, но само за няколко минути. Въпреки това Харисън имаше много добър шанс от седем метра в началото (5.). Червените дяволи влязоха в играта малко по-късно, но след това видимо зададоха тона.

Koch трябва да падне след контузия на главата

Погба създаде първия шанс, но отигра топката в гърба на Кристиано Роналдо, който от близко разстояние стреля в Месиер (26). След като Лийдс трябваше да замени контузения с глава Кох (30.), гостите нанесоха удар след корнер: критикуваният Магуайър засече с глава и заслужено поведе (34.). Санчо едва не добави гол преди почивката (39-и), което направи Бруно Фернандес с глава (45.+5).

Два гола, допуснати за 57 секунди

Както и в първия период, белите започнаха с летящ старт и във втория – и този път събитията се разиграха бързо и набързо: Първо, Родриго Морено подаде по такъв начин, че топката премина над де Хеа и влезе в далечния ъгъл (53-ата минута). А само 57 секунди по-късно резервата Рафиня се възползва от подаването на топката и направи резултата 2:2 – изведнъж всичко отново беше открито под проливния дъжд в Лийдс.

Между моментите на разтягане и превключване единайсеторката на Ралф Рангник продължи да представя по-добрите подходи. В крайна сметка при една контраатака Джокер Фред преодоля Меслиер в късия ъгъл и върна преднината на „червените дяволи“ (70 г.). Санчо и съотборниците му небрежно разиграват нови контраатаки.

Но тъй като Лийдс не успя да намери друг отговор въпреки големите усилия и с Еланга, друг гостуващ жокер, който вкара успешно (88-ата минута), Манчестър Юнайтед си тръгна с победа срещу един от любимите си съперници – Лийдс чакаше три точки срещу Червените дяволи в продължение на седем мача. По този начин Юнайтед си осигури четвъртото място за момента.