неделя, май 5, 2024
HomeSerie AДзеко се проваля отново и отново: Интер изпуска скока към 1-то място

Дзеко се проваля отново и отново: Интер изпуска скока към 1-то място

Шампионите Интер не успя да използва „шаблона“ на съперниците си от Милано и изпусна скока към 1-то място. Sassuolo се противопостави на Nerazzurri, които сами създадоха множество шансове.

Сасуоло започна яростно на „Сан Сиро“ и имаше първата добра възможност да поведе само след 48 секунди. Траоре обаче не успява да уцели правилно топката. В ранните етапи Интер губеше много топки при изграждането на играта си и приканваше гостите да контраатакуват. Една от тези контраатаки доведе до заслужена преднина: Лопес завърши комбинация с далечен изстрел за 1:0 – Ханданович не изглеждаше добре с центрираната топка (8).

Голът беше сигнал за събуждане за действащите италиански шампиони. Домакините поеха контрола върху играта, но въпреки превъзходството си не успяха да създадат големи шансове. Гостите показаха как се създават шансове: Скамака се появи напълно свободен на втора греда при контраатака след центриране на Траоре от средата на терена и с помощта на вътрешния ляв стълб насочи топката в мрежата за 2:0 (26.).

Милан търсеше изравнителен гол преди почивката. Но от това не произтече нищо повече от удар с глава на Скриняр (31 г.) и удар от дистанция на Галиардини (35 г.). От друга страна, гостите почти увеличиха преднината си. Но ударът на Берарди попадна само в напречната греда (38-и).

Мартинез стреля покрай празната врата

Индзаги реагира на почивката и включи Дзеко, който трябваше да заеме централно място през второто полувреме. Между 58-ата и 69-ата минута босненецът на три пъти не успя да спаси блестящо положенията на Консили. В един от случаите бе особено близо, когато вратарят трябваше да се разтегне при удар с глава на нападател и успя само да отклони топката на гол линията (63-та минута).

Най-големият шанс за домакините обаче бе пропуснат от нападателя Мартинес, който не успя да вкара топката в празната врата след разбъркване (74.). В заключителната фаза обаче отборът на Алесио Диониси беше по-близо до следващия гол. Два пъти Распадори (75-та, 78-та) и веднъж Берарди (79-та) пропуснаха да вземат решение. Въпреки това „нерадзурите“ успяха да вкарат само нередовен гол (90.+4): при изпълнението на гола на Де Врий Димарко получи топката на горната си ръка.

За Интер, който не можа да се възползва от подхлъзването на лидерите в лигата Милан, това е още в петък срещу Дженоа (21:00 ч.). Сасуоло посреща Фиорентина в събота (20.45 ч.).