четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AСлабото представяне не е наказано: Дзеко осигурява на Интер требъл в последната...

Слабото представяне не е наказано: Дзеко осигурява на Интер требъл в последната минута

Интер Милано продължава да върви от победа към победа. Въпреки колебливото представяне срещу Венеция, имаше три точки – макар и малко преди края.

Началната ситуация не можеше да бъде по-ясна: Шампионът Интер Милано, който има 13 мача без поражение в лигата, посрещна повишения Венеция. Играта беше на косъм до самия край, тъй като гостите имаха осем случая на Corona в своите редици, но в крайна сметка успяха да вземат участие, макар и силно изтощени.

Венеция води изненадващо – Интер е непредвидим

Изненадващо, шампионите доминираха от самото начало, но след 18 невдъхновяващи минути изведнъж бяха застигнати от гостите, които бяха водени от бившите легионери на Бундеслигата Куисан и Ампаду. Именно последният донесе центриране от средата на терена на главата на Хенри, който всъщност успя да преодолее Ханданович (19).

Нерадзурите продължиха да имат проблеми с движението напред, най-добрият атакуващ отбор в Серия А (51 гола преди мача) не можа да намери начин да се противопостави на защитата на промотирания отбор. Едва в 40-ата минута миланистите пробиха защитната стена: голът бе предшестван от силен удар с лакът от страна на Дзеко срещу Модоло, който нямаше последствия дори след намесата на VAR. След това Барела изчисти топката и направи резултата 1:1.

След почивката Милан все още контролираше мача, но продължи да се бори, а Дзеко (59-и) и резервата Димарко (70-и) пропуснаха най-много полушансове.

Дзеко все пак прави три

Времето за лидерите в лигата бавно изтичаше – а представянето на „нерадзурите“ продължаваше да е много трудоемко, като до края нямаше ярки моменти. До самия край? Не съвсем, защото домакините всъщност получиха още един шанс и го използваха: Дъмфрис изпревари австриеца Улман отдясно и вкара топката в центъра, където Дзеко се извиси най-високо и насочи топката във вратата (90-та минута).

След това не се случи нищо повече, Милан се измъкна от неприятностите в последния момент и взе три точки срещу промотирания отбор, който беше на крака и по този начин успешно държеше преследвачите на разстояние.

Подобно на Бундеслигата, Серия А също ще почива през следващия ден, а след това предстои един от най-важните мачове за сезона. В събота, 06 февруари, „нерадзурите“ ще се изправят срещу съперника си Милан в градското дерби.