сряда, април 24, 2024
HomeFootballСветовната купа навън! Редовният член на Челси Рийс Джеймс липсва от седмици

Световната купа навън! Редовният член на Челси Рийс Джеймс липсва от седмици

Коляното не ви помага: Професионалистът на Челси Рийс Джеймс трябва да си вземе почивка за седмици – и така пропуска и Световната купа по футбол в Катар

Роденият в Лондон Рийс Джеймс, който играе за ФК Челси от 2006 г. насам, се прочу след завръщането си под наем от Уигън Атлетик през 2019 г.

Многогодишният десен бек вече е изиграл 89 мача във Висшата лига и 26 мача в Шампионската лига и е отбелязал 10 гола и в двете състезания. И, разбира се, той отдавна е международен играч на Англия.

Силни мачове – само не и на Световната купа

Но Джеймс няма да може да облече екипировката на „Трите лъва“ в скоро време – това ще му коства и Зимната световна купа в пустинната държава Катар, която ще се проведе между 20 ноември и 18 декември 2022 г. Причината: контузия в лявото коляно. 22-годишният играч получи травма при загубата от Милан с 2:0 в Шампионската лига миналата седмица, която бе предрешена от преждевременната смяна в 62-ата минута на съотборника му Сезар Азпиликуета.

Особено горчиво: в двата последни двубоя от ШЛ с италианските шампиони Джеймс се представи в завладяваща форма, а в първия мач наистина отстрани прекия си съперник Фоде Бало-Туре, който беше поставен тук.

Както съобщиха междувременно лондончани, той ще отсъства от терените поне осем седмици, след като получи травма на връзките на лявото коляно – това ще стане поне в началото или средата на декември и следователно ще му коства участието в Световната купа. И националният треньор Гарет Саутгейт тази опция.