Световната купа навън! Редовният член на Челси Рийс Джеймс липсва от седмици

Коляното не ви помага: Професионалистът на Челси Рийс Джеймс трябва да си вземе почивка за седмици – и така пропуска и Световната купа по футбол в Катар

Роденият в Лондон Рийс Джеймс, който играе за ФК Челси от 2006 г. насам, се прочу след завръщането си под наем от Уигън Атлетик през 2019 г.

Многогодишният десен бек вече е изиграл 89 мача във Висшата лига и 26 мача в Шампионската лига и е отбелязал 10 гола и в двете състезания. И, разбира се, той отдавна е международен играч на Англия.

Силни мачове – само не и на Световната купа

Но Джеймс няма да може да облече екипировката на „Трите лъва“ в скоро време – това ще му коства и Зимната световна купа в пустинната държава Катар, която ще се проведе между 20 ноември и 18 декември 2022 г. Причината: контузия в лявото коляно. 22-годишният играч получи травма при загубата от Милан с 2:0 в Шампионската лига миналата седмица, която бе предрешена от преждевременната смяна в 62-ата минута на съотборника му Сезар Азпиликуета.

Особено горчиво: в двата последни двубоя от ШЛ с италианските шампиони Джеймс се представи в завладяваща форма, а в първия мач наистина отстрани прекия си съперник Фоде Бало-Туре, който беше поставен тук.

Както съобщиха междувременно лондончани, той ще отсъства от терените поне осем седмици, след като получи травма на връзките на лявото коляно – това ще стане поне в началото или средата на декември и следователно ще му коства участието в Световната купа. И националният треньор Гарет Саутгейт тази опция.