събота, април 20, 2024
HomePremier LeagueСака изпрати Арсенал с победа при гостуването на Астън Вила

Сака изпрати Арсенал с победа при гостуването на Астън Вила

Само 60 часа след поражението с 2:0 от Ливърпул ФК Арсенал заслужи трите си точки с 1:0 при гостуването си на Астън Вила благодарение на силна игра преди почивката и борбено представяне след нея.

Само 60 часа след поражението с 2:0 от Ливърпул – факт, от който Микел Артета явно се оплака – испанският треньор направи промени на два поста в Арсенал: Вместо вратаря Рамсдейл (контузия в бедрото), Лено (100-и мач във Висшата лига в стартовата единайсеторка) започна на вратата, а Смит Роу замени Габриел Мартинели, който беше болен.

Артилеристите доминираха през по-голямата част от първото полувреме благодарение на бързата и директна игра. Въпреки че Мартинес спаси с чудесен рефлекс удар на съотборника си Конса, за да предотврати автогол (10-та минута), стражът на Вила не успя да предотврати изоставането си в 30-та минута: Сака вкара от границата на наказателното поле, за да даде на Арсенал заслужена преднина на почивката.

След смяната на края на мача на Вила ѝ трябваше малко време, за да може постепенно да създаде по-голям натиск и да притисне повече артилеристите. Удар на Уоткинс, отразен от Тирни, попадна в далечната греда (68-и). Но въпреки някои усилия в заключителните етапи, Вила не успя да създаде ясни финали и Арсенал заслужи трите точки със солидна работа в защита. По този начин артилеристите затвърдиха позицията си на четвърто място и направиха още една крачка към класиране в Шампионската лига.

След международната пауза Арсенал приема Кристъл Палас в понеделник (4 април, 21:00 ч.). Астън Вила играе в Уулвърхемптън Уондърърс два дни по-рано (събота, 16:00 ч.).