понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballРезултат 6:1: Челси обръща изоставането си от първия мач и се класира...

Резултат 6:1: Челси обръща изоставането си от първия мач и се класира на финала

Челси загуби първия мач от полуфинала за Купата на Лигата с 1:0 от втородивизионния английски ФК Мидълзбро. Във втория мач „сините“ не оставиха нищо за желаене и достигнаха до финала след победа с 6:1

След равенството 1:0 в първия мач Челси естествено беше под напрежение във вторник и отчаяно се нуждаеше от победа у дома. И точно така се представиха домакините. Първият шанс дойде в единадесетата минута чрез Чилуел, който стреля с глава над вратата. Крилото бе ударено и от вратаря Глоувър, но съдийската свирка остана безмълвна, а в този кръг нямаше VAR.

Но преднината за сините не закъсня: След комбинация чрез Чилуел и Стърлинг топката се озова при Броя, Хаусън се опита да изчисти и вкара топката в собствената си мрежа (15-та). През първото полувреме Мидълзбро имаше явен превес, но имаше възможност да изравни веднага след като изоставаше, но Роджърс не завърши достатъчно точно единствения шанс на гостите през първите 45 минути (15).

Челси се държат сериозно преди почивката

Всичко остана в ръцете на сините, които искаха да не оставят съмнение кой ще продължи към финала. Фернандес откри резултата преди почивката и изведе фаворитите напред с 2:0 – 0:1 от първата част вече беше обърнато (29′). Челси се взе насериозно, продължи да играе напред – и вкара третия гол чрез Дизаси, след като гостите загубиха владението (36′). Мидълзбро вече беше напълно излязъл от равновесие и направи следващата грешка чрез Барласер, който загуби топката от Палмър в собственото си наказателно поле. Полузащитникът нямаше нужда да бъде помолен два пъти, за да направи резултата 4:0 на почивката (42′).

В заключителната фаза всичко се повтаря отново

Полуфиналният двубой беше решен още на почивката. Челси не позволи на играта да излезе от контрол след почивката. Домакините контролираха срещата с много владеене на топката, но не правеха повече от абсолютно необходимото. Мидълзбро стоеше много дълбоко и вероятно се стремеше да предотврати нещо по-лошо. В резултат на това играта се движеше към своя край. Но след това лондончани отново се развихриха. Първо Палмър направи резултата 5:0 и се разписа (77′), а след това влезлият като смяна Мадуеке покачи на 6:0 (81′). Последният гол обаче принадлежеше на гостите, тъй като Роджърс вкара утешителния гол с хубав удар (88′).

Челси заслужено се класира на финала с категорична победа с 6:1 и сега ще се изправи срещу Фулъм или ФК Ливърпул на 25 февруари. Вторият полуфинал ще се проведе в сряда, като „червените“ спечелиха първия мач с 2:1 у дома