петък, април 19, 2024
HomeSerie AРезервният играч Раду пропусна да вкара: Интер изпусна първото място

Резервният играч Раду пропусна да вкара: Интер изпусна първото място

Inter missed out on the top spot. Всичко вървеше по план в догонващия мач в Болоня, преди Арнаутович да изравни, а резервният вратар Раду да направи решаваща грешка в заключителните етапи.

Мачът между Болоня и Интер трябваше да се проведе на 6 януари. Избухването на корона в домакините и последвалата заповед за карантина предотвратиха това.

При втория си опит повече от три месеца по-късно „нерадзурите“ имаха шанса да изпреварят лидерите в лигата и градските съперници от Милано с победа – и отборът на треньора Симоне Индзаги, в който Госенс и редовният страж Ханданович отсъстваха поради контузия, започна съответно бодро.

Перишич се измъкна начело

Inter от самото начало навлезе дълбоко в половината на Болоня и упражни значителен натиск. Само след три минути играта под напрежение вече даваше резултат: Перишич се измъкна от противниците си при едно хвърляне и завари кожата с левия крак в ъгъла. Дори и след като поведоха, постоянният натиск на гостите не намаля, но рядко ставаше толкова опасен, колкото при далечния удар на Димарко и опита на Лаутаро Мартинес да вкара (9-и).

Arnautovic with brains

Почти половин час нямаше и следа от Болоня около 12-годишния Арнаутович, но след това австрийският национал се промъкна във втория ешелон след пробив на Бароу в петметровата зона и оттам с глава изравни (28.). Малко преди почивката Арнаутович почти успя да копира гола, но този път моментът му не беше подходящ, когато насочи топката (44-та минута).

През второто полувреме Интер отново увеличи темпото. Димарко на няколко пъти изпробва вратаря Скорупски от дистанция (49-и, 53-и), а Корреа не успя да се разпише с глава (55-и). Гостите трябваше да внимават за дебнещия Арнаутович отново и отново, но той не успя да се наложи при няколкото опита за контраатака.

Пропускът на Раду

В заключителните етапи атаките на „нерадзурите“ ставаха все по-отчаяни. Дори и с Дзеко и Алексис Санчес на терена, защитната стена на ФК Болоня не можеше да бъде пробита – и стана още по-лошо: след хвърляне на топката резервата Раду Ханданович направи лош пропуск. Резервният вратар се опита да подаде топката отдясно към д’Амброзио, но не успя да я уцели правилно. Резервният играч Сансоне проби и прокара топката над линията за победата с 2:1 (81-ви).

С това поражение Интер се изравни по брой изиграни мачове само с лидера Милан. Двата градски съперника все още са разделени от две точки четири мача преди края.