сряда, май 1, 2024
HomeFootballРанен изход за Тотнъм: "шпорите" губят градския двубой с дузпи

Ранен изход за Тотнъм: „шпорите“ губят градския двубой с дузпи

Въпреки явното подобрение в играта на „шпорите“ през второто полувреме, градският съперник Фулъм в крайна сметка заслужено надделя в дузпи и се класира за 3-ия кръг на Карабао Къп.

Още преди началото на мача новото попълнение на „шпорите“ Манор Соломон беше в центъра на вниманието: израелецът беше под наем при „котиджърс“ още през миналия сезон и също така отбеляза дебюта си в стартовата единайсеторка на севернолондончани. Но той не беше единственият нов играч в стартовата единайсеторка. Треньорът Анже Постекоглу направи девет промени. Само Ричарлисон и бившият играч на Волфсбург Мики ван де Вен останаха в стартовата единайсеторка в сравнение с победата във Висшата лига в Борнемут.

Фулъм в играта от самото начало

Тази голяма ротация веднага се забеляза и за „шпорите“, като домакините поеха инициативата от самото начало. Ранното, както и смелото пресиране на „котиджърс“ доведе до големи проблеми: Родриго Мунис имаше първия шанс в мача, след като Робинсън спечели топката (7-и), а вратарят Форстър беше изненадан от Рийд (12-и).

В унисон със слабото си представяне през първото полувреме двамата централни защитници от Северен Лондон след това асистираха за даването на преднина на домакините. Давинсон Санчес бе изигран главоломно от Том Кайрни и лятното попълнение ван де Вен отклони топката в собствената си врата (19);

Всички, които се надяваха на обрат от страна на гостите, бързо бяха разочаровани. Защитата продължаваше да бъде фактор на несигурност. Ван де Вен не изчисти последователно една контраатака и така създаде следващия шанс за домакините (32).

До 38-ата минута беше необходимо да мине, за да влезе в статистиката първият удар към вратата на „шпорите“. Отборът на Постекоглу трябваше да благодари много повече на Форстър за това, че попречи на Родриго Мунис да покачи на 2:0 в продължението на първото полувреме (45.+1).

Тотнъм излезе на почивката подобрен

Въпреки че второто полувреме започна само с една промяна, гостите се подобриха и натиснаха за изравняване. Първо Ричарлисон (53-ата минута) и Хьоберг (55-ата минута) го пропуснаха, но Ричарлисон изравни в началото на второто полувреме след центриране на Перишич (56-ата минута). Горчиво за Фулъм: обувката на Кени Тетес се счупи при подготовката на шанса на Хьоберг, така че „котиджърс“ бяха с намален състав, когато допуснаха гола.

В последствие се разви открита игра с шансове и за двете страни: Де Кордова-Рийд (69-ата) и Уилсън (74-ата) пропуснаха за Cottagers, а за Spurs, които вече имаха капитан Сон на терена, Соломон и Скарлет (81-ата).

Спърс изпускат първата титла за сезона още през август

След като Уилсън (90-ата) и резервата Хименес (90.+5) не успяха да преодолеят вратаря на „шпорите“ Форстър, както обикновено до четвъртфиналите в Карабао Къп, трябваше да се реши не допълнителното време, а дузпите след 90 минути.

В тази дузпа първите петима играчи не показаха нерви, само Санчес се провали като шести стрелец срещу вратаря на Фулъм Марек Родак. Мадисън успя да реализира за „шпорите“, но след като Палхиня и Тете успяха да направят същия подвиг, „шпорите“ вече загубиха първата купа за новия сезон през август.

За тях действията във Висшата лига продължават в събота (16:00 ч.) с гостуване на Бърнли. По същото време Фулъм е предизвикан от шампиона Ман Сити.