събота, април 27, 2024
HomeLigue 1Първи гол в Лига 1 на 28 години: Ернандес се реабилитира за...

Първи гол в Лига 1 на 28 години: Ернандес се реабилитира за PSG в Нант

Париж Сен Жермен спечели петия си пореден състезателен мач: При победата с 2:0 в Нант специално бившият играч на Мюнхен Ернандес имаше специалното удоволствие да вкара гол в Лига 1

PSG върви от победа към победа в Лига 1 и е все по-близо до дванадесетата си титла. След като победи Реал Сосиедад с 2:0 в първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига, отборът на треньора Луис Енрике спечели и гостуването в Нант. Първоначално обаче резервната скамейка беше по-значима от стартовата единайсеторка, като Мбапе, Дембеле и компания просто седяха.

На Коло Муани – едва ли не в игра при завръщането си в Нант – и колегите му от атаката им липсваше пробивност през първото полувреме. Едва след една диагонална топка в 44-ата минута играта се събуди: Ернандес обаче не успя да намери Коло Муани, а Палоа спаси от упор.

На контраатака Ернандес се втурна назад, за да спаси от Дъглас Аугусто, който беше готов да стреля (45′). Нант остана в борбата: капитанът Маркиньос направи сензационно спасяване на линията за Доннарумма, който вече беше избил – отдаденият под наем във Волфсбург Коща не успя да преодолее бразилеца (45,+2). Изведнъж топката се озова във вратата на ПСЖ, но волето на Палоа беше отменено заради засада, което много ядоса домакините (45.+3).

Мбапе веднага на фокус – и доволен

След почивката играта ставаше все по-разгорещена – и много специална за Ернандес. На 28-годишна възраст бившият играч на Мюнхен отбеляза първия си гол в Лига 1 с удар от дистанция, който беше отразен от Сисоко (60′). Веднага след това Луис Енрике вкара качество от резервната скамейка в лицето на Дембеле, Мбапе и Хакими. Тъй като Мостафа Мохамед не успя да преодолее Донарума от остър ъгъл (70′), Мбапе получи възможност да реши мача

След удар с крак Мбапе беше повален от Дъглас Аугусто в наказателното поле. Французинът, който ще напусне клуба през лятото, реализира последвалия пряк свободен удар с ледена прецизност – неговият 21-ви гол в лигата в 20 мача (78′). Нант искаше да отговори веднага, но и късметът не беше на страната на домакините: Киривела не успя да преодолее Доннарумма и гредата (80′).

След изтощителната английска седмица сега ПСЖ има време до 25 февруари да ближе раните си – след това на дневен ред е домакинството срещу Стад Рен. Преди втория мач от ШЛ в Сан Себастиан (5 март) ни очакват двубои с Ница (у дома, Купа на Франция) и Монако (гостуване, 1 март)