петък, май 10, 2024
HomeBundesliga"Само че още повече задействани": Лайпциг изхвърли оковите срещу VfB

„Само че още повече задействани“: Лайпциг изхвърли оковите срещу VfB

RB Лайпциг се изтърколи над VfB Щутгарт през второто полувреме, след като изоставаше на почивката. Бенямин Хенрихс беше сигурен в победата през цялото време

Когато Серху Гираси даде преднина на VfB Stuttgart след 35 минути, Бенямин Хенрихс вече знаеше, че той и РБ Лайпциг няма да си тръгнат от терена като губещи в петък вечер. Той и Дани Олмо директно развеселиха нещастния Давид Раум след допуснатия гол, като левият защитник бе подготвил 0:1 с капитален пропуск в подготовката за мача.

„Не се притеснявай, днес ще спечелим мача“, бяха думите на Хенрихс към Раум, като десният бек се довери на преобладаващото самочувствие на саксонците. Именно Хенрихс беше и инициаторът на головия фестивал на Лайпциг през второто полувреме. 26-годишният футболист блокира изчистването на топката от стража на VfB Александър Нюбел във вратата на Щутгарт за изравнителния гол.

Роуз беше „най-гласовитият „

„Гол на мечтите“, нарече шеговито попадението на Хенрихс капитанът Вили Орбан, но също така се обърна към дефицита на DAZN. „Често се нуждаем от гол срещу това, че вече няма какво да губим. Щом свалим оковите и се развихрим, срещу нас е невероятно трудно да се играе“, заяви унгарецът.

Какво мисли треньорът? „Ако Вили като капитан се чувства по този начин, нека го отнесе в съблекалнята, че това вече не ни е нужно“, каза Марко Роуз. Според Орбан треньорът е бил „най-гръмогласен“ на полувремето, но най-вече защото се е ядосал, че не е дадена дузпа за неговия отбор и е бил предупреден с жълт от съдията Франк Виленборг. „Не обсъждахме толкова много тактически, а просто си взехме енергията“, продължи Орбан.

„Ставаме все по-остри с всяка съпротива „

Фактът, че голът на Лоис Опенда за 2:1 в продължението на мача не е бил признат заради офсайд, според Орбан „само е направил РБ по-сприхав“. Лайпциг също така е „ставал по-остър при всяка съпротива“, както констатира Роуз – и така в крайна сметка е напуснал терена като победител, дори и с тази сума.

Олмо, Опенда, Кевин Кампл и Хави Симонс в крайна сметка осигуриха категоричното 5:1. „Днес вкарахме много голове, дори този на Щутгарт“, отбеляза Роуз. В предстоящия ден на мача в Берлин треньорът на Лайпциг със сигурност не иска дефицит, който да накара отбора му да се разпише на първо място.