събота, май 18, 2024
HomeFootballSupercopa 2023/24: Дати, излъчване и режим

Supercopa 2023/24: Дати, излъчване и режим

Суперкупата предстои в Испания в началото на годината. Кой ще наследи Барселона, кой ще участва и къде ще се излъчват мачовете? Най-важните отговори на въпросите за Суперкупата

Какво точно представлява Суперкопа?

За първи път Supercopa de Espana се играе през 1982 г. между шампиона на Испания и носителя на купата. Форматът на Суперкупата беше коренно променен за сезон 2019/20. Оттогава победителят се определя от четири, а не от два отбора

Кои отбори се класират за Суперкупата през 2023/24 г.

Шампионът ФК Барселона и носителят на купата Реал Мадрид са класирани за двата полуфинала. Финалистите от Копа дел Рей – КА Осасуна, и миналогодишният вицешампион Атлетико Мадрид (след Барса и Реал) също са в групата.

Кога и къде ще се проведе Supercopa 2023/24?

За трети пореден път Суперкупата на Испания ще се проведе в столицата на Саудитска Арабия Рияд. И трите мача ще се играят на стадион „Ал Авал Парк“ в университета „Крал Сауд“, където играе „Ал-Наср“.

Шампионът в Копа дел Рей Реал Мадрид ще даде началото на турнира, когато ще се изправи срещу градския съперник Атлетико в първия полуфинал в сряда (20:00 ч.). Това е първият от трите градски двубоя в рамките на по-малко от четири седмици. 24 часа по-късно Барселона и Осасуна ще определят втория финалист в четвъртък вечерта.

След това финалът ще се състои в неделя, също от 20:00 ч.

Какъв е форматът на Supercopa 2023/24

Ако в един от трите мача след редовното време има равенство, ще има 30 минути допълнително време и след това, ако е необходимо, дузпи

Кой излъчва мачовете от Supercopa на живо по телевизията и в стрийминг?

В Германия Supercopa ще се излъчва на живо по платения телевизионен канал „Sportdigital“. Това е част от офертата на DAZN. Така че, ако имате абонамент за DAZN, можете да гледате мачовете в стрийминг и там.

Кой е защитаващият титлата си шампион на Supercopa?

Преди една година тогавашният шампион Реал Мадрид едва победи Валенсия с дузпи на полуфинала. На финала обаче „белите“ бяха категорично победени с 3:1 от Барселона, която също бе продължила напред само от дузпи срещу Бетис. Основните звезди на Барса тогава бяха Гави (един гол, две асистенции) и Роберт Левандовски (един гол, една асистенция).

Кой е рекордният победител в Суперкопа?

През миналата година Барселона спечели 14-ата си победа в Суперкопа. По този начин каталунците увеличиха преднината си пред Реал Мадрид (12). За Атлетико това ще бъде трети триумф след 1985 и 2014 г., докато за КА Осасуна това ще бъде първо участие в историята.