събота, май 4, 2024
HomeFootballПобедата на Фейеноорд за купата: феновете предизвикват операция на пожарната

Победата на Фейеноорд за купата: феновете предизвикват операция на пожарната

Фейеноорд е носител на купата на Холандия, Ротердам спечели финала срещу Ниймеген с 1:0. Мачът трябваше да бъде прекъснат, защото се наложи намесата на пожарната

Мачът беше помрачен от две прекъсвания. Още през първото полувреме имаше прекъсване, защото феновете на двата клуба бяха изстреляли много пиротехнически изделия. Същото се повтори и след почивката при резултат 0:0, но този път се запали знаме на Фейеноорд. След неуспешни опити за разпръскване на дима и спиране на огъня, накрая се наложи да се намеси пожарната – в резултат на това играта трябваше да бъде прекъсната за половин час.

След подновяването на играта Фееноорд най-накрая прекъсва заклинанието и повежда: Игор Пайшао умело завършва чудесно изпълнен пробив отдясно и от единадесет метра в долния десен ъгъл вкарва за 1:0 (59′). Това беше и единственият гол в мача, което означаваше, че отборът от Ротердам отново спечели Купата на Нидерландия след 2018 г. – общо 14-и триумф за „De club van het volk“ (клубът на народа).

Бившият германски юношески национален вратар и бивш играч на Бундеслигата Тимон Веленройтер (10 мача в лигата за ФК Шалке 04) както обикновено бе в основата на играта на ротердамци, които завършиха мача с десет играчи, след като в 72-ата минута Янкуба Минтех получи жълт картон. След това гамбиецът се разплака горчиво, защото бе отслабил толкова много отбора си. В крайна сметка обаче всичко остана без резултат за 19-годишния играч, а проклятието на Ниймеген за купата продължава: NEC допусна пето поражение в петия си финал за купата на KNVB.