събота, май 4, 2024
HomeFootballФеновете отблъскват снега и предотвратяват отмяната на мача в Цюрих

Феновете отблъскват снега и предотвратяват отмяната на мача в Цюрих

Куриозни сцени на мача от швейцарската първа дивизия между ФК Цюрих и ФК Санкт Гален. Обилният снеговалеж довежда мача до ръба на отмяната още в началото, но тогава се намесват феновете

Понякога футболните фенове стават причина за прекратяване на мач. Но в неделя те предотвратиха такъв. Не изглеждаше добре на стадион „Летцигрунд“ в Цюрих. Обилният снеговалеж направи терена на стадиона негоден за игра и беше странно, че Лионел Цуди изобщо наду свирката. Настилката беше покрита със сантиметри бяла покривка и съдията най-накрая прекрати хлъзгавата среща между ФК Цюрих и ФК Санкт Гален след шест минути.

Какво сега? Силите с топлинните бластери нямаха никакъв шанс. Изглеждаше, че мачът ще трябва да бъде прекратен. Но изведнъж се появиха редица други помощници: фенове – поканени от шефовете по сигурността на стадиона – влязоха на терена с лопати за сняг и започнаха да разчистват терена. Цялата операция отнела половин час, след което Цуди решил да продължи:

Гойбълс изстреля асцендентите към победата

„Ние, футболистите, бяхме изненадани“, заяви капитанът на FCZ Яник Брехер след мача, докато Жорди Кинтила от Санкт Гален разкри, че единственото нещо, за което всъщност са мислили, е било дали „това ще бъде в четвъртък или в събота“.

Неговият „Еспен“ се възползва от помощта на феновете на Цюрих и спечели с минималното 1:0 благодарение на гола на французина Вилем Гьобелс (79′). Залогът в „Летцигрунд“ беше голям; все пак ставаше дума за четвъртото място, а с него и за шанса може би да се играе на европейско ниво през следващия сезон. След 33-ия ден на мача Санкт Гален е на четвърто място, докато FCZ е на шесто място