сряда, май 15, 2024
HomeMotorsportsПедро Акоста: Започва още една област от процеса на обучение в MotoGP

Педро Акоста: Започва още една област от процеса на обучение в MotoGP

Начинаещият пилот в MotoGP Педро Акоста добавя правилната работа с хидравличния съединител на KTM RC16 в отбора Tech3 към списъка си с бъдещи подобрения

Педро Акоста няма да се откаже от пътя си. Въпреки страхотния си дебют в клас MotoGP, при който завърши първата си Гран при с най-бързата обиколка в областта и завърши втората си Гран при на подиума, 19-годишният испанец многократно подчертава, че все още има много да учи.

Един от примерите за процеса на учене на Акоста беше началото на португалския уикенд в Портимао. В неделната Гран при, която в крайна сметка завърши трети, той започна добре. Пилотът на Tech3 GasGas загуби само за няколко секунди седмата позиция, която си бе осигурил в квалификацията, в суматохата на първите завои. След половин обиколка той отново беше седми. Напредването му започна малко след това, когато изпревари Джак Милър, Брад Биндер, Марк Маркес и Франческо Баня.

Предния ден в спринта Акоста не бе започнал толкова добре. В този случай новобранецът, който тръгна от P7, се върна от първата обиколка „само“ на единадесето място, като в първия завой беше едва дванадесети. Акоста получи леко изпускане на колелото още на старта и не успя да ускори както трябва.

„Проблемът беше в старта. Загубих 2,5 секунди в една обиколка. В крайна сметка завърших на пет секунди зад Маверик [Винялес]“, заяви Акоста след спринта и заяви, че е „боравил странно със съединителя“ на старта.

За разлика от Kalex, с който Акоста спечели световната титла в клас Moto2 миналата година, KTM RC16 в клас MotoGP е с хидравличен съединител. Да се постигне перфектно усещане за него, вероятно чрез промяна на настройките, е нещо, върху което Акоста и екипът на Tech3 „трябва да продължат да работят“, както казва той.

Веднага след откриването на сезона в Катар новакът в MotoGP вече е поръчал друга промяна на своя RC16, а именно различно положение на лоста за активиране на устройството за височина на задната част на автомобила.

А процесът на учене ще продължи и в оставащите състезателни уикенди от сезона – повечето от тях на писти, на които Акоста никога досега не е карал с мотоциклет от MotoGP. „Все още имам нужда от повече време за този мотоциклет, но сме на прав път“, казва той.