vasárnap, május 5, 2024
HomeMotorsportsPedro Acosta: Újabb területet kezd a MotoGP tanulási folyamatában

Pedro Acosta: Újabb területet kezd a MotoGP tanulási folyamatában

A MotoGP újonca, Pedro Acosta a Tech3 csapatban a KTM RC16-on a hidraulikus kuplung helyes kezelését is felvette a jövőbeni fejlesztések listájára

Pedro Acosta nem tántorodik el az útjáról. Annak ellenére, hogy mesésen debütált a MotoGP-osztályban, ahol első nagydíját a mezőny leggyorsabb körével zárta, második nagydíját pedig a dobogón fejezte be, a 19 éves spanyol többször is hangsúlyozza, hogy még rengeteget kell tanulnia.

Acosta tanulási folyamatának egyik példája a portugál hétvége portimaói rajtja volt. A vasárnapi nagydíjon, amelyen végül a harmadik helyen végzett, jól kezdett. A Tech3 GasGas versenyzője a kvalifikáción megszerzett hetedik helyét csak néhány másodpercre veszítette el az első kanyarok forgatagában. Fél kör után ismét a hetedik helyen állt. Röviddel ezután megindult az előretörése, amikor megelőzte Jack Millert, Brad Bindert, Marc Marquezt és Francesco Bagnaia-t.

Az előző nap a sprintben Acosta nem kezdett ilyen jól. Ebben az esetben az újonc, aki a P7-ről indult, „csak” a tizenegyedik helyen jött vissza az első körből, miután az első kanyarban még csak a tizenkettedik volt. Acosta rögtön a rajtnál egy kisebb kerékcsapást kapott, és nem tudott úgy gyorsulni, ahogyan azt szerette volna.

„A rajt volt a probléma. Egyetlen menetben 2,5 másodpercet vesztettem. Végül öt másodperccel Maverick [Vinales] mögött értem célba” – mondta Acosta a sprint után, és elmondta, hogy a rajtnál „furcsán kezelte a kuplungot”.

A Kalexszel ellentétben, amellyel Acosta tavaly világbajnoki címet szerzett a Moto2-es géposztályban, a MotoGP osztályban szereplő KTM RC16 hidraulikus kuplunggal rendelkezik. A tökéletes érzés megszerzése, esetleg a beállítások megváltoztatásával, olyasmi, amin Acostának és a Tech3 csapatnak – mint mondja – „tovább kell dolgoznia”.

Közvetlenül a katari szezonnyitó után a MotoGP újonca máris egy másik változtatást rendelt el az RC16-osán, mégpedig a hátsó menetemelkedés-szabályozó eszköz aktiválására szolgáló kar más pozícióját.

A tanulási folyamat pedig folytatódik a szezon hátralévő versenyhétvégéin – többségükben olyan pályákon, amelyeken Acosta még soha nem ült MotoGP-motorral. „Még több időre van szükségem ezen a motoron, de jó úton haladunk” – mondja.”