петък, май 3, 2024
HomeBundesliga"Очевидно дузпа": Хофман не се съмнява в правилността на наказателния удар

„Очевидно дузпа“: Хофман не се съмнява в правилността на наказателния удар

Наказателният удар в добавеното време беше основната тема на дискусия след мача между ФК Байерн и Байер Леверкузен. Футболистът, който беше фаулиран, има ясно мнение за сцената.

В петък вечерта ФК Байерн и Байер Леверкузен изиграха топ мач, който заслужаваше името си за дълги участъци: шансове и от двете страни, много темпо и вълнение бяха на дневен ред. В крайна сметка обаче се говореше главно за една сцена малко преди края на мача: Наказателният удар в полза на гостите от Леверкузен.

Алфонсо Дейвис събори Йонас Хофман в собственото си наказателно поле в третата минута на добавеното време и съдията Даниел Шлагер отсъди дузпа, според снимките. Самият фаулиран играч не видя спорно решение или „мека дузпа“, както се изрази например Томас Мюлер. „За мен е ясно, че това е дузпа“, заяви Хофман пред DAZN. „Разбира се, че поставих тялото си, крака си пред него и в този момент той ми нанесе удар долу“. Нападателят на Леверкузен „наистина нямаше никакви съмнения“ относно правилността на решението.

Хофман: „Това наистина беше топ мач „

Хофман засегна и темата за 92-те минути преди решителната сцена. „За нас на терена беше интензивно, на високо ниво“, каза той. „За зрителите беше страхотна петъчна вечер. Мисля, че очакванията бяха оправдани и от двата отбора“. Хофман видя „равностоен мач“ и заключи: „Всеки може да бъде доволен от 2:2. Респект и към двата отбора, това беше наистина топ мач“.

Равенството означаваше, че Werkself защитиха лидерството си в класирането. Равностойни по точки, но с по-лоша голова разлика, зад тях дебнат съперниците от Мюнхен. Сега и на двата отбора им предстоят мачове за Купата на европейските шампиони, като в четвъртък Леверкузен приема шведския клуб BK Häcken в Лига Европа, а ден по-рано Байерн играе срещу Манчестър Юнайтед. Следващия уикенд битката за първото място в таблицата преминава в следващия кръг, макар и на разстояние.